Obranu Slovana vystuží Ján Brejčák

Ďalšou posilou defenzívnych radov HC SLOVAN Bratislava sa stal talentovaný Ján Brejčák.

Vedenie Slovana sa s Brejčákom dohodlo na dvojročnej zmluve s platnosťou do 30. apríla 2015. Perspektívny, stále len 23–ročný robustný obranca by mal svojou tvrdou fyzickou hrou prispieť k skvalitneniu defenzívy Čadovho mužstva. Ján Brejčák je rodákom z Popradu, v ktorého drese prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, aby v sezóne 2006/2007 len ako 17–ročný prvýkrát nazrel do A – tímu kamzíkov. Celkovo odohral talentovaný obranca za prvé mužstvo Popradu 147 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 21 kanadských bodov.  Kvalitné výkony Brejčáka neušli pozornosti ani trénerom reprezentácie do 20 rokov, s ktorou sa v sezóne 2008/2009 zúčastnil majstrovstiev sveta v Kanade.  Dobre stavaný bek (194 cm, 86kg), ktorý neuhne pred žiadnym súbojom, prikývol pred začiatkom ročníka 2011/2012 na ponuku Litvínova.  V najvyššej českej súťaži sa mladý obranca nestratil a vzornou defenzívnou hrou si vybojoval stabilné miesto v zostave svojho zamestnávateľa. V aktuálnej sezóne sa Brejčákovi okrem pôsobenia v klube darilo i v reprezentácii. Pod trénerom Vůjtkom odohral päť prípravných zápasov s bilanciou 1+2 a nominácia na MS mu ušla až po poslednom prípravnom zápase pred cestou na svetový šampionát proti Nórsku. Jána Brejčáka vítame v našom klube, želáme mu rýchlu a bezproblémovú aklimatizáciu v Bratislave, a predovšetkým ďalšie napredovanie v jeho sľubnej kariére, trebárs aj v šľapajách iných popradských hokejistov, ktorým sa v Slovane v minulosti tradične darilo.