Obranu Slovana posilní Juraj Valach

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na podmienkach zmluvy s obrancom Jurajom Valachom.

Juraj Valach sa narodil v Topoľčanoch, je však odchovancom tímu HKM Zvolen. Nastupoval zaň v juniorských a dorasteneckých ligách, ako aj za A tím. Pred sezónou 2006/2007 odišiel Valach do kanadskej juniorskej ligy WHL (Western Hockey League), keď si ho z 20. miesta CHL (Canadian Hockey League) draftu vybral tím Tri-City Americans. Po dvoch rokoch strávených vo WHL sa pred začiatkom sezóny 2008/2009 rozhodol vrátiť do materského tímu HKM Zvolen. Na juniorskych majstrovstách sveta do 20 rokov reprezentoval Slovensko v roku 2007  a 2009. Práve vďaka dobrým výkonom na majstrovstvách sveta 2009 ho renomovaný kanadský hokejový magazín The Hockey News zaradil na 9. miesto spomedzi najväčších objavov šampionátu.Robustný obranca spojil svoju kariéru prevažne s klubmi z krajiny našich západných susedov. Pôsobil v Brne, pražskej Slavii a v klube Piráti Chomutov, kde strávil takmer štyri sezóny. Naposledy hájil farby rakúskeho EHC Linz, ktorý je pravidelným účastníkom nadnárodnej EBEL ligy. V sezóne 2012/2013 bol v drese pražskej Slavie najlepšie strieľajúcim obrancom českej Tipsport extraligy, keď zaznamenal 11 gólov a 11 asistencií v základnej časti. Sezónu si predĺžil o seniorske Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konali v Minsku. V sezóne 2017/2018 si svojimi výkonmi vypýtal miestenku do národného tímu pre Zimné olympijskéh hry v Pjongčangu.„Naším jednoznačným cieľom posledných týždňov bolo posilniť obranu. Hľadali sme fyzicky zdatného beka, praváka, so skúsenosťami z kvalitných líg, ktorý sa dokáže presadiť na oboch stranách klziska. Naša voľba padla práve na Juraja Valacha. Sme radi, že prijal našu ponuku a nasledujúcu sezónu bude obliekať práve náš dres. Navyše je to skvelý chalan aj do kabíny, uviedol poradca a hlavný koordinátor HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči.Juraj Valach neprichádza do úplne neznámeho prostredia. V sezóne 2015/16 odohral v Slovane 25 zápasov v KHL. Juraja vítame opätovne v našom mužstve a želáme mu úspešnú sezónu po všetkých stránkach.