Do Slovana prichádza obranca Mojžíš

Obranca s medzinárodnými skúsenosťami, štartmi v KHL, NHL, Elitserien či SM-liige Tomáš Mojžiš sa stal novou posilou HC SLOVAN Bratislava.

Po skončení výluky v NHL a odchode Andreja Sekeru za more sa vedenie HC SLOVAN Bratislava veľmi intenzívne zaujímalo o posilnenie obranných radov. Vystužiť obranu a pomôcť tímu v náročných dueloch v závere základnej časti by mal český bek Tomáš Mojžíš. Mojžíš sa s manažmentom nášho klubu dohodol na zmluve do konca sezóny s možnosťou jej predĺženia o rok.
30 – ročný hokejista začínal s hokejom v HC Kolín. Po odkrutení si sezóny v juniorke Pardubíc sa Mojžiíš rozhodol odísť za more, kde niekoľko sezón úspešne pôsobil vo Western Hockey League (WHL) a American Hockey League (AHL). V roku 2001 si Mojžíša v ôsmom kole draftu NHL vybralo z 246. miesta Toronto Maple Leafs, no za tradičný klub neodohral ani jeden zápas. Do NHL zasiahol Mojžíš v sezóne 2005/2006 , keď nastúpil na sedem zápasov za Vancouver Canucks. Na skúsenosti z Vancouveru nadviazal neskôr v dresoch St. Louis BluesMinnesoty Wild. Celkovo odohral obranca s tvrdou strelou v profilige 17 zápasov, v ktorých nazbieral tri kanadské body.  Majster sveta z roku 2010 a bronzový medailista z minuloročného šampionátu vo Fínsku a Švédsku, má tiež boháte skúsenosti s európskym hokejom. Na starom kontinente patril ku kľučovým hráčom v mužstvách ako MODO, Dinamo Minsk či TPS Turku. Najviac sa skúsenemu obrancovi darilo vo fínskom TPS Turku, kde v 59 zápasoch nazbieral úctyhodných 32 bodov. 59 – násobný český reprezentant pôsobil naposledy v tímoch HC Lev Praha a Sparta Praha, kde odohral spolu 17 stretnutí a zaznamenal v nich štyri body.HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom kádri Tomáša Mojžíša a verí, že svojimi výkonmi pomôže mužstvu k dosiahnutiu predsezónneho cieľa - postupu do play-off KHL.