O všetkom rozhodne december

Hráčov Slovana čaká najdôležitejšia časť sezóny, ktorá môže rozhodnúť o miestenke do play off.

Po zápase s Lokomotivom Jaroslavľ bol brankár belasých Johan Backlund poriadne sklamaný. Opäť predviedol výborný výkon, spoluhráčov podržal niekoľkými ťažkými zákrokmi, získal aj cenu pre najlepšieho hráča. Nič z toho na body nestačilo a Slovan utŕžil ďalšiu prehru: "Nehrali sme dobre, hoci prvých päť minút to bolo skvelé, dali sme gól, vyvinuli sme dobrý tlak. Potom prišli vylúčenia a neskôr sme už mali iba zopár slušných momentov. Snažíme sa, ale hlavne doma nám to nejde. Dosiahnuť play off bude ťažké, musíme vyhrávať najmä doma." A práve domácich duelov si hráči Slovana v najbližších týždňoch užijú do sýtosti. Do konca roku sa v Slovnaft Aréne predstavia až v desiatich dueloch. V tejto fáze sa bude lámať chlieb! "Chceme sa dostať do vyraďovacej časti, každý to vie. Čaká nás množstvo domácich zápasov a je to pre nás veľká šanca. Ak sa chceme dostať do play off, táto časť sezóny o tom pravdepodobne rozhodne. Ale musíme nájsť spôsob, ako doma vyhrávať. Máme skvelých fanúšikov a všetky nástroje na to, aby sme boli úspešní. Musíme si to však urovnať v hlavách," vyjadril sa švédsky gólman.