O budúcnosti bude jasno do konca marca

Informácie ohľadom ďalšieho osudu HC SLOVAN v KHL, ktoré sa v posledných dňoch objavili v ruských a následne aj slovenských médiách, sú v tejto chvíli iba špekuláciami.

Podľa spomínaných informácií, s ktorými ako prvá prišla ruská štátna agentúra ITAR-TASS odvolávajúc sa na "bližšie nešpecifikovaný zdroj z prostredia vedenia KHL", by mal už ôsmy ročník nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy byť bez účasti Slovana, ale napr. aj Medveščaku Záhreb. „Všetko sú to zatiaľ len nepodložené špekulácie novinárov, o našej budúcnosti v KHL sa rozhodne do konca marca. Pre nás všetkých v klube je prioritou, aby sme udržali jednu z najlepších svetových súťaží v Bratislave aj v ďalších sezónach,“ vyjadril sa generálny manažér klubu Maroš Krajči. K pokračovaniu v súťaži sa pozitívne vyjadrili aj čelní predstavitelia KHL, vrátane nového prezidenta súťaže Dmitrija Černyšenka. Najväčším problémom Slovana, ale aj viacerých iných klubov, je v momentálnej situácii zabezpečenie financovania klubu. „Zo strany vedenia KHL nám už celkom jasne tlmočili záujem na tom, aby Slovan bol súčasťou KHL aj v ďalších ročníkoch. Samozrejme, pre Slovan rovnako ako pre všetky ostatné kluby platia jasné pravidlá podmieňujúce účasť v súťaži, vrátane finančného zabezpečenia celej sezóny a garancií. KHL si môžeme dovoliť hrať na solídnej úrovni, t.j. takej, ktorá bude naďalej baviť náročných bratislavských a slovenských fanúšikov, iba v takom prípade, ak sa nám podarí zabezpečiť financovanie klubu. A to v súčasnej zložitej ekonomickej a politickej klíme vôbec nie je jednoduché,“ pokračoval M. Krajči.Slovanu, ale aj celej KHL momentálne nepraje celková politicko-ekonomická situácia vo svete, ktorej dôsledkami sú aj sankcie EÚ voči Rusku, znehodnotený rubeľ, alebo historicky nízke svetové ceny za ropu, či zemný plyn.Predstavitelia klubu by sa mali v polovici februára stretnúť v Moskve na osobnom pracovnom rokovaní s prezidentom KHL D. Černyšenkom, o ktoré písomne požiadali po Novom roku. Po ňom môže byť o perspektívach pôsobenia Slovana v KHL aj v ďalších sezónach o čosi jasnejšie. Podľa generálneho manažéra klubu by mohol byť riešením aj vstup ruského akcionára do klubu. „Je to jedna z alternatív, ako zachovať KHL na Slovane aj pre ďalšie sezóny.“