Novým hráčom Slovana aj Vladimír Dravecký

Slovan posilnil najlepší strelec nášho finálového súpera a zmluvu podpísal na dve sezóny do roku 2014.

Vladimír Dravecký (nar. 3. júna 1985 v Košiciach) prichádza s povesťou obávaného kanoniera. V uplynulej sezóne Tipsport extraligy nastrieľal 34 gólov, z toho 11 v play off. Na Slovensku hral v najvyššej súťaži doteraz iba za HC Košice. Popri tom však má skúsenosti z pôsobenia v profesionálnej AHL v poprednom klube Manchester Monarchs (farma Los Angeles Kings) a na jeseň 2010 odohral 7 zápasov za účastníka KHL Jugra Chanty-Mansijsk, klub ho však potom poslal do nižšej súťaže. Aj V. Dravecký patrí medzi tých hráčov našej extraligy, ktorým dal v tejto sezóne dôveru nový reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek. V reprezentačnom drese odohral v tejto sezóne 5 zápasov a strelil v nich jeden gól. Z reprezentácie vypadol až tesne pred záverečnou nomináciou na MS vo Fínsku. Nateraz teda zostáva v jeho osobných štatistikách jedna účasť na vrcholnom podujatí, na MS 2010 v Nemecku, kde odohral 6 zápasov.Vedenie HC Slovan bezprostredne po skončení sezóny deklarovalo zámer sformovať pre KHL kvalitné konkurencieschopné mužstvo, v ktorom bude viacero reprezentantov Slovenska a ďalší špičkoví hráči z extraligy, ktorí sú perspektívni pre klub i reprezentáciu v horizonte najbližších 2-3 rokov. Vladimír Dravecký v optimálnej forme medzi takých rozhodne patrí.Hráčovi želáme, aby sa mu v drese Slovana darilo a aby si čo najskôr naklonil na svoju stranu náročné bratislavské publikum podobne, ako sa to v nedávnej minulosti podarilo napr. Marekovi Bartánusovi.Dravecký podpísal zmluvu so Slovanom na dve sezóny do 30.4. 2014.