Novou akvizíciou Slovana Netík!

Vedeniu HC SLOVAN Bratislava sa niekoľko dní pred štartom spoločnej prípravy na ľade podarilo získať českého útočníka Tomáša Netíka.

Skúsený 31- ročný hokejista sa so Slovanom dohodol na dvojročnej zmluve s platnosťou do 30.4. 2015.  Útočník menšieho vzrastu (177cm, 77kg) s výbornými korčuliarskymi schopnosťam a dobrou koncovkou by sa mal postarať o zvýšenie produktivity nášho mužstva.
Rodák z Prahy strávil väčšinu svojej kariéry v pražskej Sparte, kde s hokejom aj začínal.  S prestávkami odohral v Sparte osem sezón a získal s ňou tri majstrovské tituly (2001/2002, 2005/2006, 2006/2007). V kvalitnej českej súťaži patril Netík každoročne medzi najproduktívnejšch hráčov a záujem o neho prejavilo hneď niekoľko mužstiev Kontinentálnej hokejovej ligy. Svoju premiéru v KHL si rýchly útočník odbil v sezóne 2010/2011, kedy nastúpil na 32 zápasov v slávnom CSKA Moskva. Nasledujúcu sezónu začal Netík v Leve Poprad, za ktorý odohral 42 zápasov s bilanciou 17 gólov a 11 asistencií. V závere spomínaného ročníka si útočník, ktorý má značné skúsenosti aj v drese českej reprezentácie (352 zápasov, 200 bodov) vyskúšal švédsku Elitserien za Växjo Lakers. V nedávno skončenej sezóne patril Netík medzi výrazne opory Neftechimiku Nižnekamsk, ktorému svojimi 21 bodmi pomohol k postupu do play-off KHL.Tomáša Netíka vítame v našom mužstve a veríme, že aj na základe svojich bohatých skúsenosti sa zaradí ku kľúčovým postavám tímu v novej sezóne!