Novgorod sme zdolali po predĺžení!

HC SLOVAN Bratislava pred opäť zaplnenou SLOVNAFT Arenou zdolal Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 po predĺžení.

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 30. L. Hudáček (M. Daňo, Kukumberg), 64. Bližňák (Ölvecký) - 45. Krasnoslobodcev (Wolski) Zostavy
HC SLOVAN Bratislava: Janus - Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Ďatelinka - Bartovič, Bližňák, Netík, Vondrka, Ölvecký, Miklík, Daňo, Kukumberg, Hudáček, T. Mikúš, A. Šťastný, R. Mráz, Kolena.
Torpedo Nižnij Novgorod: Kovaľ – Vorobjov, Hietanen, Jevsejenkov, Chomitskij, Bernatskij, Grigorjev, Belochvostikov, Makarov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Brent, Krasnoslobodcev – Potapov, Sčastlivy, Kulakov – Kuľomin, Ignatuškin, ŽarkovHokejisti Slovanu nastúpili na ďalší prípravný zápas v takmer identickej zostave ako pred týždňom proti Spartaku Moskva. V prvej tretine sa mužstvá iba oťukávali, na hosťoch bola vidieť únava po dlhej ceste zo slovinského Mariboru, kde mali svoje sústredenie. Do prvej šance zápasu sa dostal v 5. minúte Ölvecký, no Kovaľa nezaskočil. O desať minút neskôr sa predviedol bývalý hráč NHL Wojtek Wolski, ktorý takmer zasunul puk za Janusa. V závere prvej tretiny zneškodnil Janus ešte dve nebezpečné šance fínských útočníkov Salminena a Immonena. Druhú tretinu začali Slovanisti pred zaplnenou arénou náporom. Do vedenia nás mohol poslať Bartovič, Daňo a po ňom aj Ölvecký, ale naši hráči buď nemierili presne, alebo ich vychytal brankár Kovaľ. S pribúdajúcimi minútami Slovan stupňoval tlak, do šance sa dostal opäť Milan Bartovič. Slovan sa nakoniec z úvodného gólu tešil v 31. minúte, keď sa presnou strelou do dolného rohu presadil Libor Hudáček. Hneď vzápätí vypichol Kovaľ puk Netíkovi, ale rovno na hokejku Bartoviča, ktorý ale netrafil opustenú bránku. V poslednej päťminutovke vrcholil tlak Slovana, no druhý gól sme nepridali.V 45. minúte našiel Wolski Krasnoslodceva a ten pretlačil puk za Janusa - 1:1. V tretej tretine boli hostia aktívnejší. Od 53. do 55. minúty zamestnali Janusa fínska dvojica Immonenn - Salminen, náš brankár však dokázal ich strely zneškodniť. V samom závere sa Slovanisti ubránili presilovej hre Novgorodu a zápas tak išiel do predĺženia. V ňom dokázal o víťazstve Slovana rozhodnúť Mário Bližňák, ktorý na dvakrát prekonal Kovaľa. Slovanisti sú tak v príprave pred novou sezónou stále nezdolaní. Do ďalšieho zápasu nastúpime už zajtra o 18:00 v prvom zápase European Trophy proti UPC Vienna Capitals. Rostislav Čada: "S výsledkom sme určite spokojní. Únava sa totiž hromadí, tento týždeň sme veľmi tvrdo trénovali, i keď rovnaké podmienky mal aj súper. Som rád, že po pracovitom a bojovnom výkone sme opäť vyhrali. Zatiaľ sme spokojní s obrannou hrou a nízkym počtom inkasovaných gólov v prípravných zápasoch, na druhej strane ma mrzia presilovky. V druhej tretine sme v nich mali viacero striel a sľubných šancí, ale skórovať sme v početnej výhode dokázali len raz. Do budúcna potrebujeme túto hernú činnosť určite zlepšiť. Tešia nás aj výkony brankárov, Jaro Janus dnes chytal dobre, v piatok dostane v bránke príležitosť Kopřiva."