Nominácia na prvý reprezentačný kemp

Nominovaní hráči absolvujú dovedna sedem tréningových jednotiek, v utorok a v stredu predpoludním v dvoch skupinách.

Hlavný tréner Zdeno Cíger bude mať v úvode prípravy na májové Majstrovstvá sveta v Nemecku a Francúzsku k dispozícii 21 hokejistov – z toho 2 brankárov, 8 obrancov a 11 útočníkov. Medzi nominovanými je aj trojica hokejistov Slovana, uzdravený obranca Marek Ďaloga, Ivan Švarný, ktorý dohrával sezónu vo fínskom Kärpäte Oulu a v seniorskej reprezentacii debutujúci mladík z našej juniorky Samuel Fereta.  Záverečnú prípravu odštartujú hokejisti už budúci týždeň úvodným mikrocyklom. Vzhľadom na to, že veľa kandidátov na štart na MS má ešte klubové povinnosti, bude mať Zdeno Cíger v kempe k dispozícii len obmedzený počet reprezentantov. Káder tak doplnil aj niekoľko mladíkov, s ktorými sa počíta do budúcnosti. Pôjde teda o spoločnú prípravu reprezentačného A-tímu a Olympijského výberu SR, ktorý nastúpi 7. a 8. apríla v Krynici proti Poľsku.Slováci odohrajú pred šampionátom osem prípravných stretnutí v rámci série Euro Hockey Challenge. Prvý dvojzápas absolvujú 6. a 8. apríla, keď v Odense a Aalborgu nastúpia proti domácim Dánom.Program zápasov SR v rámci Euro Hockey Challenge 2017:
Dánsko - SR (6. apríla v Odense a 8. apríla v Aalborgu)
SR - Švajčiarsko (13. apríla v Trenčíne a 15. apríla v Žiline)
SR - Fínsko (19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave)
Nórsko - SR (28. a 29. apríla v Hamare)Nominácia na prvý reprezentačný kemp
Brankári:
Július Hudáček (Örebrö HK/Švéd., 30 zápasov v národnom tíme), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 16)
Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 10/3 góly), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 8/3), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 43/3), Ivan Švarný (Kärpät Oulu/Fín., 109/4), Oldřich Kotvan (HC PSG Zlín/ČR, 12/0), Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad, 3/0), Marek Ďaloga (Slovan Bratislava/KHL, 54/3), Samuel Fereta (Slovan Bratislava, 0/0)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čín./KHL, 34/6), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 13/2), Libor Hudáček (Örebrö HK/Švéd., 72/15), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 16/6), Tomáš Marcinko (Červená hviezda Kchun-lun, Čín./KHL, 52/4), Michael Vandas (HC Vítkovice/ČR, 19/1), Andreas Štrauch (HK Poprad, 3/0), Peter Lichanec (HK ŠKP Poprad, 3/0), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar/Nem., 16/7), Samuel Takáč (LHC Lyons/Fr., 0/0), Stanislav Horanský (EHC Biel-Bienne/Švajč., SC Langenthal/Švajč., 0/0).