Nie som bitkár, chcel som len pomôcť chalanom

Zápas so Sibirom okorenila poriadna bitka, pri ktorej tiekla krv!

Bratislavská Slovnaft Arena zažila vo štvrtok večer skutočne netradičnú prvú tretinu. Trvala takmer hodinu a vlastne sa ani neskončila. Posledných 18 sekúnd sa dohrávalo na začiatku druhého dejstva, pretože rozhodcovia dlho konzultovali s Moskvou presný zásah Tomáša Surového. A podobná situácia sa odohrala aj pri prvom góle Sibiru. No všetkým z duelu belasých s Novosibirskom asi najviac utkvie v pamäti pästný súboj z 18. minúty, ktorého hlavným aktérom bol Jonathan Sigalet. Kanadský obranca nepatrí k typickým bitkárom, ale v súboji s Gubinom sa predviedol ako skúsený "fighter" a jeho súper odchádzal do kabíny s rozbitým nosom. "Nie som bitkár, chcel som len pomôcť chalanom. Preto som po súboji hecoval divákov, aby nás podporili a dodali nám extra energiu. V KHL nie sú bitky až také relevantné, ale v Severnej Amerike ťažko odohráte sezónu bez toho, aby ste absolvovali tri či štyri pästné súboje, či už ste bitkár alebo nie. Nechcem hodnotiť vylúčenie Miša Sersena, zákrok sa stal za mnou, ten hit som iba počul. Takže neviem povedať, či to bolo na trest do konca zápasu, alebo iba na dve minúty," opísal dramatické stretnutie kanadský bek.