Nevieme dať gól, je to strašné!

Belasým chýba sebavedomie a ľahkosť, od toho sa odvíjajú problémy s koncovkou.

Hráči Slovana dokázali v dueli s Lokomotivom Jaroslavľ streliť opäť iba jeden gól a belasých začína strašiť nelichotivá bilancia - sedem zápasov a iba šesť presných zásahov. Preto ani autor otváracieho gólu v zápase proti "železničiarom" Václav Nedorost z neho príliš veľkú radosť nemal: "V tretej tretine sme poriadne šliapali, ale holt, my nevieme dať gól. Je to strašné. Chýba nám sebavedomie a ľahkosť v zakončení, všetko je upracované. A keď si už vytvoríme šance, tak nám chýba buď dôraz alebo šťastie. V tomto zápase sme mali dvakrát prázdnu bránu a nedostaneme to tam." S touto nemohúcnosťou sa belasí boria takmer celú sezónu a zatiaľ nenašli nijaký dlhodobejší recept na zmenu. "Hovoríme o tom už mesiac, ale nelepší sa to. Liek na to pravdepodobne nie je. Asi musíme dať gól z prvých troch striel, potom by to mohlo ísť. Ale ľahko sa o tom hovorí, keď na ľade to vyzerá, že sme úplne v kŕči. Najmä doma je to tragédia, už to trvá snáď tri mesiace. Nie sme schopní vyhrať dvakrát, trikrát za sebou. Bez toho, aby sme začali vyhrávať, tak do play off určite nepostúpime!" pomenoval aktuálne problémy bez príkras český útočník.