Netradičný najlepší strelec: Verím, že góly budeme dávať všetci

Belasí zvládli aj druhý domáci zápas, navyše po prvý raz dokázali zdolať HC Soči. K druhému triumfu v domácej sérii prispel ďalším gólom aj zatiaľ najlepší strelec Slovana v tejto sezóne.

Tým je paradoxne obranca Ivan Švarný, ktorý má po štyroch zápasoch na svojom konte už tri góly. A nielenže je najlepším strelcom mužstva, rodák z Nitry si už na samom začiatku ročníka utvoril vlastné gólové maximum v KHL. Doteraz sa mu v jednej sezóne podarilo v základnej časti dosiahnuť maximálne dva presné zásahy v sezóne 2013/2014, keď pôsobil v Medveščaku Záhreb."Ak nie je predo mnou hráč, ktorého by som nastrelil, tak sa snažím každý puk dávať na bránu. A teraz si tie puky hľadajú cestu za brankárov chrbát, za čo som rád. Počas presiloviek som na pravej strane väčšinou voľný, na strelu z prvej bývajú z druhej strany pripravení Nick Plastino, Žiga Jeglič, či v dnešnom zápase Marek Viedenský. Asi je to potom ťažko brániteľné. Ale je to vlastne zásluha všetkých piatich hráčov, ktorí sú na ľade, nie len moja. Verím, že všetci budeme dávať góly," prezradil svoj gólový recept obranca Slovana.