Nešťastná domáca prehra s Ladou

HC SLOVAN Bratislava bol proti Lade po celý zápas jasne lepším tímom, hostí prestrieľal v pomere 48:20, no napriek tomu získal iba bod

HC SLOVAN Bratislava - Lada Togliatti 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) - 13. Valujskij (Romanov, Golubev), 50. A. Streľcov (Fjodorov), rozh. samost. nájazd Petrov. Rozhodovali: Gusev, Odinš - Koršak, Černyšev, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané), zmeny: Slovan od 28. min s Kudrnom, od 29. min bez Baranku, Lada od 41. min bez Slobodu.

HC SLOVAN Bratislava: Janus - Štajnoch, Sersen, Luža, Baranka, Starosta - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Nagy - Hudáček, Murley, Ölvecký - Šťastný, Surový, Vondrka
Lada Togliatti: Ježov – Hunkes, Barancev, Romanov, Vorobjov, Šulakov, Ogurcov, Sloboda, Djakov – Golubev, Petrov, Černikov – Bočarov, Nikitenko, Valujskij – Šenfeld, Zaťovič, Belousov - A. Streľcov, V. Streľcov, Fjodorov
      Slovan mal výborný nástup, na konci 3. minúty našiel Vondrka spätnou prihrávkou Surového a ten strelou po ľade otvoril skóre. V 10. minúte si štvrtý belasý útok takmer zopakoval gólovú spoluprácu, Surový ale tiesnený tentoraz nedokázal zblízka presne zacieliť. Následne putovali na trestnú lavicu v tom istom čase Baranka s Nedorostom a slovanisti sa museli brániť v oslabení 3 na 5. Hoci Surový dokázal obetavo zblokovať niekoľko súperových pokusov, v 14. minúte Janus predsa len inkasoval, keď ho z dorážky prekonal Valujskij - 1:1. Lada potom zavrela domácich a pred Janusom bolo opäť rušno, brankár si vydýchol najmä pri dorážke Petrova, ktorá tesne minula žŕdku. V 16. minúte mohol nakloniť misky váh na domácu stranu Nedorost, jeho bekhendovú strelu po Nagyovej akcii však ukryl pod betónmi pozorný Ježov. V závere prvej tretiny dostali aj "belasí" možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov, pokusy Nagya, Sersena či Hudáčeka však nepriniesli úspech.      Slovan mal v úvodnej tretine jasnú streleckú prevahu (17:3) a v rovnakom duchu začal aj tú druhú. Nevychádzali mu však presilovky, jeho kombinácie boli pomalé a strely od modrej čiary prichádzali neskoro, keď už mal súperov brankár odclonený výhľad. Domáci na ľade dominovali, ale stále stroskotávali v koncovke, Ježov v 7. minúte vyrazil jedovku Nagya a následne zneškodnil aj pokus Hudáčeka. Na druhej strane zahodil obrovskú tutovku Petrov, skvele ho vychytal ramenom Janus. Domáci pokračovali v dobýjaní súperovej svätyne, v 37. minúte sa rútil sám na Ježova Tičar, brankár Lady mu však bekhendovú fintu nezhltol. Hostia potom pohrozili v početnej výhode, Černikov s Petrovom sa ocitli v dobrej pozícii, chýbal im však väčší dôraz.      V tretej časti už hral Slovan bez Baranku, ktorý si poranil ruku, takže dohrával iba s 4 obrancami. Hralo sa už opatrnejšie, obe mužstvá si uvedomovali, že prípadná ďalšia chyba môže mať fatálne následky. V 44. minúte zabrnkal slovanistom na nervy Černikov, ktorý po Šulakovovej strele nedokázal upratať puk do odkrytej časti Janusovej bránky. Následne sa pred domácu bránku prekľučkoval Šenfeld, mieril však mimo. Domáci nebrali výstrahu vážne a v 50. minúte ich za pasivitu potrestal A. Streľcov, ktorý po prihrávke Fjodorova prepasíroval puk za Janusov chrbát - 1:2. Slovan reagoval individuálnou akciou Nagya, tá ale nepriniesla úspech rovnako ako dorážka Petrova, ktorú skvele zlikvidoval Janus. Vytúženého vyrovnania sa dočkali domáci v 53. minúte, keď Netík od mantinelu prepálil Ježova. V 56. min inkasoval Nagy tvrdý zákrok a v bolestiach sa krútil na ľadovej ploche, v zápase však pokračoval. V závere tretiny hrali domáci presilovku, príležitosť Hudáčeka zostala ale nevyužitá a tak duel dospel do predĺženia. V ňom zahodil šancu Starosta a puk zblízka nepretlačil do siete ani Nedorost, takže o víťazovi musel rozhodnúť nájazdový rozstrel. Za Slovan nepremenili pokusy Nagy, Netík ani Tičar, za Ladu bol hneď v prvej sérii úspešný Petrov, ktorý tak zariadil pre hostí extra bod.      Hlasy po zápase:Petri Matikainen, tréner Slovana: "V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvi. Veľmi sa mi páčil náš výkon od prvej do poslednej minúty. Vypracovali sme si veľa šancí, dobre sme korčuľovali. Ocitli sme sa v náročnej situácii, keďže nám chýbali obrancovia, pred zápasom sa zranil Brejčák, v stretnutí aj Baranka. Som hrdý na zadákov ako i na Tomáša Surového, ktorý musel hrať na poste obrancu. Som rád aj za bod, i keď sme mohli mať dva, no sú zápasy, kedy vám to nepadá."Sergej Svetlov, tréner Lady: "Dnes sme odohrali náročný zápas. Slovan si vytvoril tlak, hral aktívne, spôsoboval nám veľké ťažkosti. Snažili sme sa až do konca, ustáli nápor súpera a napokon rozhodli v nájazdoch. Zápas mohol dopadnúť aj inak, keďže Slovan hral veľmi dobre."