Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Nerijus Ališauskas: Fanúšikov Slovana si z KHL pamätám veľmi dobre

0 0

Cez týždeň ste mali možnosť sa cez klubový instagram spýtať historicky prvého Litovčana v drese HC SLOVAN Bratislava otázky, ktoré vás zaujímajú.

$article->fk_main_image->title

Prečo si si vybral práve Slovan? Mal si ponuky aj z iných klubov, alebo líg?

Vedel som, že daľšiu sezónu už nestrávim v Diname Riga. Ponuka zo Slovana prišla hneď na druhý deň. Mal som aj iné ponuky, ale Slovan vedel čo chce. Ďalším pozitívom je, že slovenská liga je pripravená na štart, čo sa o všetkých ligách nedá povedať. Myslím, že Slovan je veľmi dobrá hokejová stanica. Moja rodina sa tu bude cítiť dobre. To boli jasné dôvody.

Mal si možnosť aj ostať v KHL?

„Myslím, že túto sezónu nie. Do ruských tímov v KHL je veľmi obtiažne sa dostať. Ruské tímy majú totiž limitovaný počet zahraničných hráčov, do ktorého spadám aj ja.”

Pamätáš si na zápasy v KHL proti Slovanu?

„Samozrejme, že si pamätám. Vedel som, že tu je krásna aréna a hlučný fanúšikovia. Aj preto bol Slovan moja jasná voľba.”

Aké sú Tvoje prvé pocity v novom klube?

„Pocity mám veľmi dobré. Celý tím je ku mne priateľský. Rozprávam anglicky a rusky, takže nie je problém sa dohovoriť s hocikým v kabíne. Páči sa mi tu.”

Na čo sa najviac tešíš v novej sezóne?

„Chcem, aby som odohral dobrú sezónu, na konci ktorej budem dvíhať nad hlavu trofej pre slovenského majstra ligy.”

Páči sa ti štadión? Ako vychádzaš so spoluhráčmi?

„Áno, páči. Ako som povedal, arénu som už poznal predtým. Vybavenie v našej kabíne je na vysokej úrovni. Či už sú to stroje na cvičenie, alebo ľudia, ktorí sa o nás starajú. Spoluhráči sú profesonáli, ovládajú cudzie jazyky, takže nemáme problém spolu komunikovať. Sú veľmi priateľskí.”

Tešíš sa na slovanistických fanúšikov? Pamätáš si ich z KHL?

„Áno. Fanúšikov si tu pamätám veľmi dobre. Neviem sa dočkať, keď budem hrať pred nimi. Viem, že Slovensko je hokejová krajina a ľudia tu hokeju rozumejú. Teším sa na začiatok ligy, aby som sa pred slovanistickými fanúšikmi predviedol.”

Páči sa ti Bratislava?

„Nemal som ešte čas si obzrieť mesto. Mám v pláne navštíviť pár miest cez víkend. Za ten krátky čas, čo som tu, som však už niečo videl. Myslím, že sa mi tu spolu s rodinou bude žiť veľmi dobre.”

Aké budeš mať číslo na drese?

„Číslo 4.”

Ako si strávil karanténu počas pandémie COVID-19?

„Čo sa týka športu, pracoval som na svojej fyzickej a kondičnej pripravenosti na daľšiu sezónu. Popri tom som sa staral o svoju tehotnú manželku, ktorá mi v júni porodila syna. Po narodení syna som väčšinu svojho času strávil práve s ním.”

Máš svoj hokejový vzor?

„Áno, mám. Je to Kris Letang z Pittsburghu Penguins. Je to obranca, taktiež pravák. Páči sa mi jeho štýl hry a tvrdosť.”

Máš priateľku alebo manželku?

„Áno, mám najlepšiu manželku Ajste. Do pár týždňov príde za mnou do Bratislavy. Najskôr musím nájsť ubytovanie, kde budeme všetci spolu aj s mojim synom. Syn sa volá Nojus.” (Noe)

Sympatickému rodákovi z Litvy prajeme úspešnú sezónu v novom pôsobisku.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem