Nedorost ide cez bolesť!

VIDEO: Zranený útočník by chcel ešte stihnúť pár zápasov v základnej časti.

Zranený útočník by chcel ešte stihnúť pár zápasov v základnej časti.

Andrej Nedorost má v tejto sezóne ozajstnú smolu. Ročník začal skvele, potom ho pribrzdilo zranenie, znova začal hrať, ale prišlo vážne poranenie kolena. Jeden z najlepšie brániacich útočníkov na Slovensku tak odohral iba 9 súťažných stretnutí. V súčasnosti už začal s tréningom, no na plnú záťaž to ešte nevyzerá. „Trénujem podľa pocitu, podľa bolesti, dokedy ma to pustí. Podľa toho trénujem každý deň, niekedy dvojfázovo, občas si musím dať deň voľna. Už som zažil dosť zranení, ale toto je pre mňa nové,“ vyjadril sa Andy po včerajšom tréningu, na ktorom si po prvý raz vyskúšal s chalanmi bago a podľa jeho slov koleno v skúške obstálo celkom dobre. Najradšej by už hral, ale zdravotný stav mu to zatiaľ neumožňuje: „Ťažko povedať, kedy by som mohol nastúpiť. Nevie to ani doktor. Ale určite by som chcel v základnej časti stihnúť pár zápasov, robím pre to všetko, idem aj cez bolesť. Verím tomu, že mužstvu môžem pomôcť a chcem sa dobre pripraviť na play off.“

Viac sa dozviete z priloženého rozhovoru, napríklad aj to, ako kabína vníma možný odchod Maroša Krajčiho z klubu alebo akú dôležitú funkciu majú v tíme maséri.