Návraty k sezóne 2010/2011, druhá časť: výborný vstup do súťaže

Úvod sezóny zastihol hráčov vo výbornej forme

Po úspešnej príprave ani úvod sezóny nenaznačil, že by naši chlapci mohli mať výrazné problémy. Práve naopak. Úvodné zápasy základnej časti naznačili, že aj tento ročník by sme mohli hrať finále a v ňom sa pokúsiť o zisk titulu.

Otváraci zápas sezóny sme hrali v domácom prostredí proti Košiciam. Vo výbornej atmosfére sme obhajcovi titulu nedovolili prakticky nič- vyhrali sme 2:0 a dobrý pocit po stretnutí bol na mieste. Braňo Konrád vychytal hneď v úvodnom zápase nulu, obrana zahrala na výbornú, útok sa vedel presadiť. Aj druhý zápas to potvrdil. V Žiline sme bez problémov vyhrali 5:1 a po dvoch stretnutiach sme mali na svojom konte plný počet bodov a famózne skóre 7:1.

Už v nasledujúcom kole sme sa museli prebrať z počiatočnej eufórie. Doma sme prekvapujúco po nájazdoch podľahli Nitre a o pár dní neskôr sme Zvolenu na jeho ľade podľahli 4:0. V ďalších troch kolách sme získali plný počet bodov- postupne sme porazili Martin 6:1, Trenčín 2:0, Skalicu 6:0. Tomu sa povie slušný úvod do sezóny, veď až na jeden prípad sme neinkasovali viac ako gól v riadnom hracom čase, navyše hneď v troch stretnutiach sme udržali čisté konto.

Po zápase so Skalicou prišli trochu kolísavejšie výkony- prehrali sme v Bystrici, doma sme zdolali Poprad, neuspeli sme v Košiciach. Po zápase na východe republiky sme opäť načali víťaznú šnúru, ktorá trvala 4 zápasy- na našom štíte skončili mužstvá Žiliny, Nitry, Martinu a reprezentačnej dvadsiatky. Od tohto zápasu však začala nevídaná kríza...

HC SLOVAN Bratislava po 15. zápasoch

Počet bodov: 32

Výhry v riadnom hracom čase: 9

Výhry po predĺžení resp. po nájazdoch: 2

Prehry po nájazdoch: 1

Prehry: 3

Skóre 54: 27

Priemer strelených gólov na zápas: 3,6

Priemer inkasovaných gólov na zápas: 1,8

Zápasy na nulu: 4

Ako aj štatistiky naznačujú, úvod do sezóny nám vyšiel. Strelili sme v ňom dvakrát viac gólov, ako sme inkasovali, udržali sme až v štyroch zápasoch čisté konto, bodovali sme v 12 zápasoch z 15. Celkovo sa dá povedať, že úvod do sezóny nám vyšiel veľmi dobre, všetko sa však zmenilo v 16. zápase v ktorom sme hostili doma trenčiansku Duklu. Treba však povedať, že už počas úvodných 15 stretnutí sme zaznamenali veľkú maródku v našom mužstve a v ďalšom pokračovaní tohto mini seriálu sa na ne pozrieme detailnejšie.

Výsledky:

2:0 Košice, 5:1 Žilina, 1:2sn Nitra, 0:4 Zvolen, 6:1 Martin, 2:0 Trenčín, 6:0 Skalica, 3:4 Banská Bystrica, 4:3 Poprad, 1:2 Košice, 7:2 Žilina, 2:1 Nitra, 4:3pp Zvolen, 5:4sn Martin, 6:0 SR 20

jk