Návrat hlási obranca Ivan Švarný

Po dvoch rokoch bude dres s orlom na hrudi obliekať opäť reprezentačný obranca Ivan Švarný.

Tridsaťročný obranca sa s vedením klubu dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do 30. apríla 2016. Švarný sa vracia do dôverne známeho prostredia, nitriansky rodák patril k dôležitým obranným postavám nášho klubu v úspešnej sezóne sezóne KHL 2012/2013, v ktorej sa HC SLOVAN prebojoval do play – off.Robustný obranca (188cm, 95kg) pôsobil niekoľko sezón v českej najvyššej súťaži, postupne v mužstvách Třinca, či Litvínova. Do HC SLOVAN sa prvýkrát pozrel pred sezónou 2011/2012. V nej patril Švarný medzi najvyťažovanejších obrancov a výrazne pomohol mužstvu trénera Jána Nelibu k zisku majstrovského titulu.  Bek, ktorý môže byť využívaný ako v presilovkách, tak i v oslabeniach vstúpil s prvým tímom Slovana aj do našej úvodnej sezóny v KHL, do štatistík si v 47 zápasoch pripísal 9 bodov.Účastník svetových šampionátov z rokov 2009, 2013 a 2014 zostal aj v nasledujúcich sezónach v nadnárodnej KHL, najskôr nastupoval v drese chorvátskeho Medveščak Záhreb, ktorému pomohol k postupu do play – off. V minulej sezóne pôsobil v drese bieloruského Dinama Minsk.HC SLOVAN Bratislava opätovne víta Ivana Švarného a v Bratislave želá mu minimálne tak úspešný ročník ako boli dva predošlé.