Návrat do zápasu na body nestačil

Hokejisti Slovana nevydolovali bod ani zo záverečného duelu na ôsmom tripe.

Atlant Mytišči – HC SLOVAN Bratislava 4:3 (2:0, 1:3, 0:0)

Góly: 8. Leščenko (Šmeľov), 15. Babčuk (Bodrov, Novopašin), 27. Černov (Kozlov, Jarullin), 39. Bodrov (Gilroy) – 29. Kudrna, 30. Hudáček (Murley), 31. Surový (Barker, Kudrna)Zostavy:
Atlant: Engren – Gilroy, Korobov (A), Sorokin, Novopašin, Ťuľapkin (C), Jarullin, Jekimovs, Babčuk, Šiafotdinov – Taratuchin, Kozlov, Černov – Chlopotov, Bodrov, Levicky – Potapov, Leščenko, Šmeľov – Voronin, Junkov, Pugolovkin
HC SLOVAN:  Backlund – Starosta, Sersen (C), Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihálik, Rehák – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – White,Surový (A), Kudrna – Lunter, Šťastný ÖlveckýSlovan po šesťgólovom prídele v Rige začal na ľade Mytišči aktívne, už v prvých minútach pohrozil domácim Tomáš Netík, po strele Barkera už musel vytiahnuť Engren prvý zákrok. Atlant vyskúšal zásluhou Junkova prvýkrát Backlunda v tretej minúte. Ihneď z proti útoku mieril Nagy len do hrude domáceho gólmana. Prvá veľká šanca zápasu prišla z hokejky Gilroya, bekhendom našťastie trafil vedľa. Šmeljovovi však vyšiel prienik cez Barkera a dôrazný Leščenko otvoril skóre. Slovanisti mohli vyrovnať v 12. minúte, Tičar napálil puk len do Engrena a aj o pár minút neskôr, keď Kudrna v nájazde nepretlačil puk do siete. V 16. minúte si domáci zahrali presilovú hru a po sérii striel sa ujala delovka Babčuka od modrej čiary – 2:0.V 25. minúte unikol z vlastného obranného pásma Ladislav Nagy, no strelou švihom našiel len brankára Engrena. Backlund lovil o dve minúty neskôr puk opäť zo svojej siete, keď Arťom Černov zakončoval po zmätku v obrane do prádznej brány. Potom však prišla smrteľná slovanistická trojminútovka. Najskôr sa Andrej Kudrna šikovne preštrikoval až pred Engrena a ponad neho strelil náš prvý gól.  O minútu neskôr dorazil do siete prihrávku Matta Murleyho Libor Hudáček a z vyrovnávajúceho gólu sa tešil v 31. minúte po peknej strele nad lapačku Tomáš Surový. Atlant však odpovedal v 38. minúte, Bodrov si položil naših hráčov aj Backlunda a vrátil domácim vedenie – 4:3. Domáci v tretej časti hry hneď od úvodu dobre kontrolovali hru na svojej modrej čiare. Slovanu nedovoli dostať sa do tlaku ani dve vylúčenia na našej strane. Počas toho prvého mohol Atlant udrieť, strela Babčuka smerovala našťastie mimo brány.V druhej početnej výhode zase Backlund vyrážal tvrdú ranu od Novopašina. V 52. minúte sa neujal strelecký pokus Žigu Jegliča. Tretie dejstvo spestril aj pästný súboj medzi Barkerom a Ťuljapkinom. Atlant si v záverečných minútach zahral presilovú hru, v ktorej držal v hre Johan Backlund. V samom závere to Slovan skúsil v hre bez brankára, no vyrovnať nedokázal. Petri Matikainen: Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. V prvej tretine však bol súper lepší, strelil dva góly a v tretej tretine pridal tretí. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať a získať nejaké body. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži. Je pred nami ešte šesť zápasov v základnej časti, budeme bojovať až do úplného konca a chceme získať čo najviac bodov.