Logo

Správy

SlovanPositive

Návrat do Slovana hlási Kyle Chipchura

0 0

Po roku v čínskom Kunlun Red Star oblečie opätovne dres Slovana Kyle Chipchura.

$article->fk_main_image->title

Kanadský hokejista sa s vedením HC SLOVAN Bratislava dohodol na spolupráci pre nadchádzajúci ročník 2018/19. Kontrakt Chipchuru ešte podlieha na hráčskej matrike (CIB) v Moskve.  

„Kyle je výraznou osobnosťou do kabíny, teší nás, že sa pre nadchádzajúci ročník rozhodol vrátiť naspäť do Slovana. V sezóne 2016/17 odviedol pre klub výbornú prácu, patril ku kúčovým stredným útočníkom. Je to skúsený hokejista, niekoľko sezón nastupoval v NHL. Dokáže si skvele plniť defenzívne úlohy, jeho kvality badať tiež v špeciálnych herných činnostiach,“ vyjadril sa k hráčovi hlavný tréner Vladimír Országh. 

Tridsaťdvaročný hokejista sa do Bratislavy vracia do dobre známeho prostredia. V tíme HC SLOVAN pôsobil v ročníku 2016/17. U fanúšikov belasých sa zapísal ako skvelý bojovník, ktorý pre klub dokázal  v zápasoch odviesť maximum. Navyše v spomínanom ročníku zaknihoval veľmi slušných 29 kanadských bodov za 13 gólov a 16 prihrávok. 

Po úspešnej sezóne v Slovane sa Chipchura rozhodol pre presun do Činy. V Kunlune sídliacom v Šanghaji však už aj z dôvodu náročného cestovania a iného využitia kanadským trénerom Mikeom Keenanom nedokázal napodobniť bodový zisk z predošlého ročníka. 

Chipchura patril v minulosti k stabilným hokejistom v kanadsko – americkej NHL. V najlepšej lige sveta pôsobil nepretržite od roku 2009, najviac sezón si pripísal v Arizone Coyotes, kde bol dokonca asistentom kapitána. Celkom si zahral v 481 zápasoch v tímoch Montreal Canadiens, Anaheim Ducks a Arizona Coyotes.

HC SLOVAN Bratislava nesmierne teší návrat Kylea Chipchuru do tímu. Verí, že sa mu v drese s orlom na hrudi bude dariť minimálne rovnako ako v minulosti. 

Sledujte aj Vy naživo domáce zápasy HC SLOVAN Bratislava v najlepšej európskej súťaži. Permanentky na ročník KHL 2018/19 už v predaji.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem