Logo

Správy

Doma Vonku

Návrat do Slovana hlási Kyle Chipchura

0 0

Po roku v čínskom Kunlun Red Star oblečie opätovne dres Slovana Kyle Chipchura.

$article->fk_main_image->title

Kanadský hokejista sa s vedením HC SLOVAN Bratislava dohodol na spolupráci pre nadchádzajúci ročník 2018/19. Kontrakt Chipchuru ešte podlieha na hráčskej matrike (CIB) v Moskve.  

„Kyle je výraznou osobnosťou do kabíny, teší nás, že sa pre nadchádzajúci ročník rozhodol vrátiť naspäť do Slovana. V sezóne 2016/17 odviedol pre klub výbornú prácu, patril ku kúčovým stredným útočníkom. Je to skúsený hokejista, niekoľko sezón nastupoval v NHL. Dokáže si skvele plniť defenzívne úlohy, jeho kvality badať tiež v špeciálnych herných činnostiach,“ vyjadril sa k hráčovi hlavný tréner Vladimír Országh. 

Tridsaťdvaročný hokejista sa do Bratislavy vracia do dobre známeho prostredia. V tíme HC SLOVAN pôsobil v ročníku 2016/17. U fanúšikov belasých sa zapísal ako skvelý bojovník, ktorý pre klub dokázal  v zápasoch odviesť maximum. Navyše v spomínanom ročníku zaknihoval veľmi slušných 29 kanadských bodov za 13 gólov a 16 prihrávok. 

Po úspešnej sezóne v Slovane sa Chipchura rozhodol pre presun do Činy. V Kunlune sídliacom v Šanghaji však už aj z dôvodu náročného cestovania a iného využitia kanadským trénerom Mikeom Keenanom nedokázal napodobniť bodový zisk z predošlého ročníka. 

Chipchura patril v minulosti k stabilným hokejistom v kanadsko – americkej NHL. V najlepšej lige sveta pôsobil nepretržite od roku 2009, najviac sezón si pripísal v Arizone Coyotes, kde bol dokonca asistentom kapitána. Celkom si zahral v 481 zápasoch v tímoch Montreal Canadiens, Anaheim Ducks a Arizona Coyotes.

HC SLOVAN Bratislava nesmierne teší návrat Kylea Chipchuru do tímu. Verí, že sa mu v drese s orlom na hrudi bude dariť minimálne rovnako ako v minulosti. 

Sledujte aj Vy naživo domáce zápasy HC SLOVAN Bratislava v najlepšej európskej súťaži. Permanentky na ročník KHL 2018/19 už v predaji.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem