Mikúšova víťazná premiéra

Novej posile HC SLOVAN Bratislava Jurajovi Mikúšovi vyšiel hneď úvodný zápas.

Premiéru v novom drese absolovoval v zápase proti Čechovu reprezentačný útočník Juraj Mikúš. Po zranení ešte nenabehol poriadne do zápasového rytmu a najmä s výkonom v prvej polovici duelu nebol spokojný: "Bol to pre mňa ťažký zápas, ale našťastie, som sa na to pripravil. Snažil som sa udržať si koncentráciu, zo začiatku mi však nešli buly a na to som snažil sústrediť. Potom sa to zlepšilo a po našom prvom góle sme sa trochu upokojili. Ešte máme pred sebou pár zápasov a najlepšie by bolo, ak by sme vyhrali už v tom nasledujúcom, aby sme sa nemuseli pozerať na iné tímy, ale iba na nás," vyjadril sa starší z bratskej dvojice Mikúšovcov, ktorý tesne pred koncom prestupového termínu prišiel do Slovana z pražského Levu. A práve proti jeho bývalému klubu odohrajú belasí posledný domáci zápas v základnej časti KHL. Juraj však ešte netuší, či v tomto zápase bude môcť hrať: "Uvidíme, ako sa kluby dohodli. Ja zatiaľ vôbec netuším, či budem môcť nastúpiť. Ak sa tak ale stane, budem sa snažiť, aby sme vyhrali!"