Napriek drvivému tlaku tretia prehra v sezóne

V bláznivom zápase domáci po väčšinu zápasu nepustili súpera poriadne na svoju polovicu, osudnou sa stala zlá hra v oslabení, počas ktorých dostali za 19 minút štyri góly.

HC SLOVAN Bratislava - HC 07 Detva 6:7 (2:3, 2:4, 2:0)
Góly: 1. Kytnár (Studenič, Ranford), 8. Studenič (Ranford, Ališauskas), 26. Harris (Ranford), 32. O\'Donnell (Ranford), 49. Ranford (Harris, Sersen), 58. Studenič (Zigo, Buček) – 9. Gašpar (Sýkora, Fekiač), 11. Rymsha (Gašpar), 12. Valent (Sýkora, Rymsha), 19. Charbonneau (Golian), 23. Sýkora (Valent, Gašpar), 24. Gašpar (Ščurko, Sýkora), 30. Rymsha (Gašpar, Ščurko). Rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Šoltés, Durmis, vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Rapáč - Sýkora obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:0, bez divákov

HC SLOVAN Bratislava:
Durný (30. Beke) – Bačik, Sersen, Beňo, Meszároš, Ališauskas, Maier, Valach – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O\'Donnell, Bortňák, Rapáč – Kundrík, Petráš, Jendek
HC 07 Detva: Sholl (Petrík) – Korim, Golian, Jendroľ, Ľalík, Turan, Rymsha, Fekiač – Halama, Klíma, Žilka – Charbonneau, Čacho, Cox – Askarov, Ščurko, Ľupták – Gašpar, Valent, Sýkora – Magdolen
Slovan začal veľmi dobre a už po 42 sekundách išiel do vedenia. Po brejkovej akcii v prečíslení poslal z ľavej strany Studenič puk Kytnárovi, center domácich nedal brankárovi hostí šancu 1:0. Zverenci Romana Stantiena potom mali hernú prevahu, gólovo ju korunoval Studenič v 8. minúte. V úvode sa teda hneď dvakrát presadil novozložený útok Studenič -Kytnár - Ranford. Ďalšie minúty však patrili hosťom. Najskôr sa presadili zásluhou Gašpara a v 11. minúte využili dvojnásobnú presilovku, keď na trestnú lavicu išli naraz Bortňák a Kytnár a Detvania početnú výhodu využili po góloch Rymshu a Valenta. To však nebolo zo strany hostí všetko, domácich zmrazil ďalším gólom Charbonneau.Po prestávke hostia udreli opäť, v 23. minúte zvýšil ich vedenie Sýkora po peknej kombinácii do prázdnej bránky. Už o 76 sekúnd neskôr viedli Detvania o štyri góly, po druhý raz v zápase sa presadil Gašpar. Tréner Stantien si po tomto góle zobral oddychový čas a jeho zverenci sa vzápätí po góle Harrisa na chvíľku pozbierali. V nasledujúcej presilovke však Rymsha zvýšil na 7:3. Po tomto góle vystriedal Durného v bránke Slovana Beke a mohol sa onedlho tešiť z gólu O\'Donnella, ktorý využil presilovku. Do konca druhej tretiny mohol byť náskok Detvy menší, ale hostí podržal niekoľkokrát brankár Sholl.Snaha Slovana o vyrovnanie v záverečnej časti hry bola obrovská, Slovan svojho súpera prestrieľal celkovo 53:24 a v poslednej tretine 20:2, ale brankár Sholl napriek šiestim inkasovaným gólom bol hrdinom zápasu a vytiahol viacero neuveriteľných zákrokov. V početnej výhode trafil Harris iba žrď a aj ďalšie šance "belasých" zostali nevyužité. Prekonali ho až Ranford a Studenič, ale to Slovanu nestačilo a vytúžené vyrovnanie mu nepriniesol ani záverečný drvivý tlak. Zverenci trénera Ernesta Bokroša sa tak tešia z prekvapujúceho triumfu, vôbec historicky prvého v Bratislave.Hlasy po zápase:Roman Stantien, tréner Slovana: "Zhrniem to asi jednou vetou. Súper z minima vyťažil maximum, my sme dali zo 60 striel šesť gólov, čo je slušné, ale paradoxne to dnes nestačilo."Ernest Bokroš, tréner Detvy: "Odohrali sme ťažké stretnutie. O našom triumfe rozhodli presilové hry, využili sme štyri. Ďalej brankár Sholl, ktorý nás podržal. Bol to bojovný výkon, hráči si zaslúžia pochvalu. Aj keď sme viedli o štyri góly, vedeli sme, že Slovan sa tak ľahko nevzdá."