Napraviť si reputáciu proti maďarskému účastníkovi

HC SLOVAN v utorok o 18:30 h proti MAC Újbuda.

Hokejisti HC SLOVAN majú za sebou víkend na východe Slovenska, ktorý nedopadol podľa ich predstáv. V nedeľu sme na ľade Michaloviec prehrali 3:4, pričom inkasované góly padli po našich individuálnych chybách. Domáci celok tak zostal na vlastnom ľade neporazený a Slovan odsunul na štvrté mietso v tabuľke. Belasí sa chcú opäť vrátiť na vlnu víťazstiev pred domácim publikom. Zajtra o 18:30 h privítame hokejistov maďarského celku MAC Újbuda.Tím z Budapešti má v tomto ročníku odohratých zatiaľ šesť stretnutí, v ktorých získal desať bodov, teda o dva menej ako Slovan. V nedeľu MAC podľahol na ľade Nových Zámkov vysoko 7:4. Kolo predtým však zaskočil na vlastnom ľade Košice, ktoré zdolal jasne 5:1.MAC hrá v Tipsport Lige druhý rok, celkovo vedie mužstvo už piatu sezónu maďarský tréner Gergely Majoross. Štyridsaťročný kormidelník má na súpiske mix domácich hráčov a legionárov.Štatistiky vedie Chris Langkow, Kanaďan má zatiaľ osem bodov za šesť gólov a dve prihrávky. V tesnom závese za ním, s rovnakým počtom bodov je slovenský útočník Tomáš Klempa. Belasí budú musieť dať pozor aj na šesťbodových Josha Pitta a C.J. Stretcha, ktorý vlani prežil vyše 50 – bodovú szeónu v tíme Znojma v Ebel lige.Defenzíva stojí zatiaľ výsostne na zámorských hokejistoch. Šesť kanadských bodov získal Patrick McNally o bod menej Scott MacaulayChris Carlisle.Päť odchytaných zápasov má Bencze Bálisz, dosiahol v nich úspešnosť 89%. Do brány je tiež prípravený Slovák Tomáš Halasz, ktorý obliekal v minulosti aj dres HC Košice.Príďte sa pozrieť na ZŠ Ondreja Nepelu. Vstupenky na zápas proti MAC Újbuda si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.