Najvzdialenejší Amur druhým súperom

Menej ako 48 hodín po suboji s Admiralom Vladivostok, privíta HC SLOVAN Amur Chabarovsk. Úvodné buly sa vhodí v piatok o 19:30 h.

Belasým úvod sezóny nevyšiel podľa predstáv, s Admiralom dostali po jednom góle v každej tretine, za Slovan sa dokázal presadiť bombou z polovice ihriska Michal Sersen a tak na ukazovateli skóre svietil po 60 minútach stav 1:3.  Slovanisti budú chcieť v druhom zápase odčiniť prehru a do tabuľky Západnej konferencie si po súboji s Amurom Chabarovsk pripísať prvé body. Nás najbližší súper svoj prvý zápas sezóny dokázal vyhrať na ľade Medveščaku Záhreb 3:2 po samostatných nájazdoch.Najvzdialenejší celok KHL by sa chcel vyhnúť podobnému nelichotivému umiestneniu ako vlani (14. na východe, 28. v KHL) a pred štartom nového ročníka priviedlo do kádra až 25 nových hráčov, s predĺženiami zmlúv súhlasili deviati hokejisti. S mestom ne’daleko čínskych hraníc sa po sezóne lúčilo dvanásť hráčov, medzi nimi i Rastislav Špirko a Marcel HaščákNaopak na východe Ruska zostal fanúšikom HC SLOVAN veľmi dobre známy útočník Michel Miklík. Tridsaťtriročný piešťanský rodák obliekal dres Slovana dve sezóny, v minulom ročníku bol s 28 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom Amuru. V tíme zostal aj s 38 bodmi najproduktívnejší hráč Dmitrij Tarasov.Body v útoku by mala zbierať aj nová posila, švédsky hokejista Tom Wandell naposledy hrajúci za Admiral Vladivostok či talentovaný Tomáš Zohorna z Pardubíc.  Z Admiralu prišlo do Amuru pred letom mimochodom až desať hráčov, medzi nimi i dôležitý v stavebný kameň obrany v podobe českého reprezentačného obrancu Jána Kolářa. Kabíne zase z pozície hlavného trénera šéfuje bývalý lodivod Admiralu Sergej Šepelev.Jednotkou vo svätyni Chabarovsku by mal byť v novej sezóne fínsky brankár Juha Metsola, ktorý sa predstavil už v Záhrebe a v minulom ročníku bol lídrom tappary Tampere. Druhým brankárom by mal byť v sezóne 25 – ročný Alexander Pechursky.V sezóne 2014/15 nastúpil HC SLOVAN proti Amuru v jednom zápase, v SLOVNAFT Arene sme prehrali 1:3.Vstupenky na druhý zápas sezóny si fanúšikovia Slovana môžu stále zakúpiť v sieti Ticketportal.