Nádej na body pochoval gól vo vlastnej presilovke

HC SLOVAN Bratislava v Novosibirsku vyhrával a siahal na zisk bodov, napokon odchádza s tesnou prehrou 2:3.

Sibir Novosibirsk - HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) – 22. Kašpar (Barker), 23. Šťastný (Surový)Zostavy:
Sibir: Salák – Alexejev, Mišarin, Menšikov, Meszároš, Vereščagin, Ignatovič, Naumov, Beliakov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Vorošilo, Ullström, Butuzov – Okulov, Jakovlev, Fefelov – Kopejkin, Gubin, Žafiarov
HC SLOVAN: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen (A), Mihalik, Rosandič, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, NagyVzruch na tribúnach priniesla už dvadsiatapiata sekunda, keď domáci takmer využili Brustov výlet za bránou, na naše šťastia stihla pred opustenou klietkou zasiahnuť obrana Slovana. Domáci sa však už radovali v piatej minúte, Mišarin v presilovej hre výborne nahodil puk pred bránou kde ho šikovne tečoval Ullström – 1:0. O pár minú neskôr zasiahol výborne Brust pri strele Butuzove i dorážke Mišarina.  Slovanisti ohrozili Saláka len tvrdou strelou Kundrátka, ktorému nabil Lukáš Kašpar.Slovan mal vynikajúci vstup do druhej tretiny. V 22. minúte využil presilovú hru prekvapivou strelou z pravého kruhu Lukáš Kašpar -1:1. Už o minútu sa z gólu tešil aj Andrej Šťastný, ktorý tečoval dobrú strelu od Tomáša Surového – 1:2. Na Brustovi si v rozpäti dvoch minút vylámali zuby Šumakov, Šalunov a Gubin. V 31. minúte mohol pridať pokoj na hokejky tretím gólom Kašpar, no v nájazde dva na jedna jeho strelu Salák kryl. Domáci vyrovnali v 32. minúte, keď Šalunov unikol po ľavej strane a blafákom zasunul puk za Brusta. Našich hráčov bolo v záverečnej časti hry na ľade viac vidieť. V 43. minúte pálil nebezpečne Pavol Skalický, brankár Salák musel ísť proti jeho pokusu do sklzu. Veľký tlak sme mali aj o tri minúty neskôr, zakončil ho Cam Barker, no jeho strela skončila na ochrannej sieti. Slovan sa následne ubránil presilovke domácich a mal dve početné výhody na strelenie gólu. Žiaľ Saláka neprekonal, a napokon aj inkasoval, keď skvele trafil Šalunov. Domáceho brankára poom neprekvapil Kundrátek ani dorážky Kašpara. V samom závere sa Slovanistom nepodarilo vyrovnať ani hre šiestich proti štyrom.Miloš Říha: Videli sme atraktívny zápas, vo výbornej atmosfére. Myslím, že sme boli v hre päť na päť lepším tímom a zaslúžili si minimálne bod. Bohužiaľ nepremenili sme vyložené šance, ktoré sme si vypracovali, naopak po hrúbke vo vlastnej presilovke inkasovali rozhodujúci gól.