Nádej na body pochoval gól vo vlastnej presilovke

0 0

HC SLOVAN Bratislava v Novosibirsku vyhrával a siahal na zisk bodov, napokon odchádza s tesnou prehrou 2:3.

Sibir Novosibirsk - HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) – 22. Kašpar (Barker), 23. Šťastný (Surový)

Zostavy:
Sibir: Salák – Alexejev, Mišarin, Menšikov, Meszároš, Vereščagin, Ignatovič, Naumov, Beliakov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Vorošilo, Ullström, Butuzov – Okulov, Jakovlev, Fefelov – Kopejkin, Gubin, Žafiarov
HC SLOVAN: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen (A), Mihalik, Rosandič, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy

Vzruch na tribúnach priniesla už dvadsiatapiata sekunda, keď domáci takmer využili Brustov výlet za bránou, na naše šťastia stihla pred opustenou klietkou zasiahnuť obrana Slovana. Domáci sa však už radovali v piatej minúte, Mišarin v presilovej hre výborne nahodil puk pred bránou kde ho šikovne tečoval Ullström – 1:0. O pár minú neskôr zasiahol výborne Brust pri strele Butuzove i dorážke Mišarina.  Slovanisti ohrozili Saláka len tvrdou strelou Kundrátka, ktorému nabil Lukáš Kašpar.

Slovan mal vynikajúci vstup do druhej tretiny. V 22. minúte využil presilovú hru prekvapivou strelou z pravého kruhu Lukáš Kašpar -1:1. Už o minútu sa z gólu tešil aj Andrej Šťastný, ktorý tečoval dobrú strelu od Tomáša Surového – 1:2. Na Brustovi si v rozpäti dvoch minút vylámali zuby Šumakov, Šalunov a Gubin. V 31. minúte mohol pridať pokoj na hokejky tretím gólom Kašpar, no v nájazde dva na jedna jeho strelu Salák kryl. Domáci vyrovnali v 32. minúte, keď Šalunov unikol po ľavej strane a blafákom zasunul puk za Brusta.

Našich hráčov bolo v záverečnej časti hry na ľade viac vidieť. V 43. minúte pálil nebezpečne Pavol Skalický, brankár Salák musel ísť proti jeho pokusu do sklzu. Veľký tlak sme mali aj o tri minúty neskôr, zakončil ho Cam Barker, no jeho strela skončila na ochrannej sieti. Slovan sa následne ubránil presilovke domácich a mal dve početné výhody na strelenie gólu. Žiaľ Saláka neprekonal, a napokon aj inkasoval, keď skvele trafil Šalunov. Domáceho brankára poom neprekvapil Kundrátek ani dorážky Kašpara. V samom závere sa Slovanistom nepodarilo vyrovnať ani hre šiestich proti štyrom.

Miloš Říha: Videli sme atraktívny zápas, vo výbornej atmosfére. Myslím, že sme boli v hre päť na päť lepším tímom a zaslúžili si minimálne bod. Bohužiaľ nepremenili sme vyložené šance, ktoré sme si vypracovali, naopak po hrúbke vo vlastnej presilovke inkasovali rozhodujúci gól.