Nabitý program zápasov, už zajtra proti Trenčínu

HC SLOVAN nastúpi už zajtra o 18:30 h v domácom prostredí proti Dukle Trenčín.

Obaja súperi si zopakujú meranie síl spred týždňa, keď Slovan uspel na ľade Trenčína po futbalovom výsledku 1:0. Medzitým stihli mužstvá odohrať ďalšie dva zápasy. Maródkou výrazne oslabený Slovan si do Bratislavy a z Michaloviec a Popradu doviezol jediný bod.Súper z Trenčína nastrieľal v spomínaných dueloch až 15 gólov, najskôr si v Miskolci poradil s DVTK 7:3, o dva dni neskôr doma zničil Detvu po výsledku 8:1. Belasí sa tak opäť s najväčšou pravdepdobnosťou s veľkými absenciami budú musieť mať pred silou Trenčína na pozore.Bodové konto si v posledných zápasoch zveľadil Oliver Okuliar, v štatistikách má 29 bodov. S päťbodovým odstupom za ním je Marek Hecl, tretí Lukáš Paukovček nazbieral 16 bodov.  Len s bodovými rozostupmi sú ďalší útočníci ako Marek Valach či Janne Kettunen.Vysoký bodový zisk má obranca Carl Ackered, v jeho premiérovej sezóne na Slovensku sa mu darí, keď s 25 bodmi je po Southornovi z Michaloviec druhým najproduktívnejším bekom súťaže.  V obrane sa dobre ukazuje mladík Erik Rajnoha, dopĺňajú ho skúsení matadori ako Tomáš Starosta a Tomáš Bokroš.V bráne využívajú tréneri čoraz častejšie kanadskú posilu Connor LaCouvee, v siedmich zápasoch je jeho úspešnosť 91,4%.  Druhou možnosť do bránkoviska je Michal Valent.