Na záver tripu tri body z Čerepovca

V záverečnom zápase piateho tripu zdolal Slovan Severstaľ Čerepovec 3:1.

Severstaľ Čerepovec – HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Monachov (Jevsejenkov) – 18. Ďaloga (Jeglič), 37. Taffe (Cheechoo), 58. Chipchura (Brust)Severstaľ Čerepovec: Jakub Kovář – Mazur, Chochlov, Stasenko, Jevsejenkov (C), Kudako, D. Ježov, Sizov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Magogin, Avcin, Kazakovcev – A. Vorobjov, Karlin, Monachov – Mons.
HC SLOVAN Bratislava: Brust – Ďaloga, Meszároš (C), Starosta (A), Plastino, Bačik, Rosandić, Pokorný – Nedorost, Taffe (A), Jeglič – Lušňák, Chipchura, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – M. Hlinka, Šiška, Vopelka.Úvod zápasu patril aj vďaka dvom po sebe idúcim presilovkám domácím, tí však v nich strieľali zväčša mimo našej brány. Slovan od prvého inkasovaného gólu zachránila v 11. minúte aj tyčka. Prvýkrát ohrozil Slovan gólmana domácich strelou Cheechooa, následnej dorážke zabránili domáci len s prispením faulu a belasí početnú výhodu využili. Na konci celej akcie bol Marek Ďaloga, ktorý prestrelil Kovářa.Na začiatku druhej časti hry sa rútili domáci na jediného obrancu Slovana, perfektne sa však vrátil Jonathan Cheechoo. Na opačnej strane predviedol peknú strelu Žiga Jeglič. Severstaľ potom trestuhodne premárnil dlhú presilovku o dvoch mužov. Slovanisti sa z druhého gólu tešili vo vlastnom oslabení, puk v útočnom pásme skvele vybojoval Jonathan Cheechoo predložil ho Jeffovi Taffeovi, ktorý prekonal Kovářa. O minútu už mohlo byť 3:0, Čerepovec v rovnakej presilovke fatálne stratil puk, no osamotený Tomáš Zigo trafil len do betónov.Tretiu časť hry začali domáci presilvkou, v nej mal paradoxne najväčšiu šancu Jeglič, stav zostával nezmenený. Severstaľ sa tlačil dopredu, no Slovanisti výborne prehusťovali obrannú modrú a súvistlý tlak si tak nevytvorili. Strely Čerepovca od modrej čiary zase kryl istý Barry Brust. Kľudnejší koniec zápasu naštrbila 55. minúta a kontaktný gól Monachova. Hokejisti Severstaľu sa snažili nadýchnuť k záverečnému náporu, ten ale zabrzdil Chipchura, ktorý tretím gólom rozhodol.