Na záver tripu cenné víťazstvo, Viedenský ďakuje Štěpánkovi

Po dvoch neúspešných zápasoch na dlhom tripe sa HC SLOVAN a jeho fanúšikovia konečne dočkali.

Záverečný duel pred návratom do Bratislavy zverenci Miloša Říhu zvládli na výbornú, z ďalekého Chabarovska si vezú víťazstvo 3:2.Slovan sa mohol podobne ako v prvom zápase na tripe oprieť o skvelý výkon Jakuba Štěpánka. Vo Vladivostoku inkasoval český brankár dva góly, z toho ten rozhodujúci v nadstavenom čase zo samostatného nájazdu, tentokrát ťahal puk zo siete rovnako dva razy, ale stačilo to na víťazstvo. „Posledný zápas na tripe je vždy ťažký. Na začiatku sme hrali dve oslabenia za sebou, ale našťastie to domáci nehrali až tak dobre. Prvú tretinu sme prehrali nešťastným gólom, ale v druhej sme sa zdvihli. Dali sme góly a domáci znervózneli. Chceli sme to udržať v závere, našťastie sme inkasovali iba raz,“ povedal po stretnutí Jakub, ktorý kryl 40 streleckých pokusov hráčov Amuru.„Od toho tam som. Práce som mal dosť, ale som rád, že som pomohol tímu. Som rád, že sme zvíťazili, pretože odchádzať z tripu s bodom by bolo veľmi smutné.“Víťazný gól zaznamenal Michal Řepík, ktorého presilovkový zásah z druhej tretiny priniesol tímu cenné víťazstvo a snáď prinesie i výbornú atmosféru nielen do lietadla na dlhú cestu domov, ale aj na najbližší domáci zápas. „Celkovo sme zápas odbojovali, v prvej tretine nás ale domáci pritlačili. Potom sme sa začali viac dostávať do ich tretiny, hrali sme viac s pukom na hokejkách. V tretej tretine sme sa snažili byť aktívni, ale zároveň sme chceli držať výsledok,“ povedal Řepík.Český legionár hral v zápase po boku Lukáš Kašpara, práve po ich spolupráci padol rozhodujúci gól. „Musíme si zvyknúť, hrali sme spolu jeden zápas a jeden tréning. Musíme to vyladiť, ale dostávali sme sa do šancí. Nebolo to stopercentné, ale základ by bol. Musíme sa snažiť, aby sme viac gólov dávali, ako dostávali,“ dodal Řepík.Zápis do kanadského bodovania opäť zaznamenal aj Marek Viedenský, ktorý prihrával na gól Andrejovi Šťastnému na 2:1. „Konečne sme vyhrali. Musíme poďakovať Kubovi, že nás podržal. To bol základ. Konečne som udržal puk a potom som hľadal voľného spoluhráča. Tomáš to nastrelil pred bránku a Andrej to pekne tečoval,“ vyhlásil tesne Marek po zápase.Výprava Slovana sa ihneď po zápase presunie naspäť do Bratislavy, pristáť by mala v sobotu v skorých ranných hodinách.