Na úvod prípravy proti Novokuznecku!

Prvý z desiatich prípravných zápasov pred štartom novej sezóny odohrajú hokejisti HC SLOVAN už v utorok 22. júla. V českom Liberci si o 17:00 zmerajú sily s Metallugrom Novokuzneck.

Po jedenástich dňoch tvrdej spoločnej prípravy čaká belasých prvá zápasová previerka. Hoci ju odohrajú v českom Liberci, ich súperom nebude účastník českej extraligy, ale ďalší tím KHL z Novokuznecka. Ten si práve na severe Čiech rozložil pred štartom nového ročníka svoj prípravný kemp. Špecifický bude zápas pre Milana Bartoviča, ktorý v Liberci pôsobil spolu päť sezón a dodnes tu žije aj so svojou rodinou. Predošlý ročník nedopadol pre Novokuzneck  podľa predstáv. V sezóne vyhral iba 14 zápasov, so ziskom 50 bodov nemohol ani v slabšej Východnej konferencii pomýšľať na postup do play-off. Do vyraďovacej časti sa nedostal ešte ani raz v histórii KHL.V novom ročníku by to chcel zmeniť, a to sa podľa očakávania odzrkadlilo aj na letných zmenách v kádri. Klub už opustilo 9 hráčov, na ich miesta vedenie Novokuznecka získalo až 15 nových korčuliarov.Na Sibír sa presťahovala aj štvorica hráčov zo zámoria – štyria Američania. Obranu vystužia Matt Lashoff, ktorý má skúsenosti z NHL, a Cade Fairchild. V produktivite by pre zmenu mala žiariť ofenzívna dvojica Rob Schremp a Ryan Stoa. Obaja útočníci majú tiež na svojom konte štarty aj v kanadsko - americkej NHL.V novom ročníku KHL bude Novokuzneck hrať v najvýchodnejšej Černyševovej divízii. Patria do nej aj Admiral Vladivostok, Amur Chabarovsk, Avangard Omsk, Barys Astana, Salavat Ufa a Sibir Novosibirsk.V uplynulej sezóne sme si body s Novokuzneckom podelili, vo vzájomných zápasoch vždy uspel hosťujúci tím. Na ľade Metallurgu sme v septembri zvíťazili 3:1, ale v odvete v Bratislave sme v januári prehrali tesne 2:3.Hokejisti Slovana odcestujú do Liberca už dnes popoludní. V autobuse by mal sedieť kompletný káder, s výnimkou zraneného Matta Murleyho. Novú posilu Slovana trafil počas tréningu puk tak nešťastne, že mu spôsobil prasknutie priahlavkovej kosti. Tridsaťštyriročný Američan by mal absentovať zhruba tri týždne. Predpokladanú zostavu pre zápas s Metallurgom Novokuzneck zverejníme už zajtra doobeda. Zverencov trénera Čadu čaká po zápase návrat do Bratislavy a 9-dňový tréningový blok. Ďalší prípravný zápas majú belasí na programe v piatok 1. augusta v Kravařoch proti Dinamu Minsk.