Logo

Správy

Doma Vonku

Na úvod bratislavské derby proti Capitals

0 0

Pre obe bratislavské mužstvá to bude úvodný prípravný zápas pred novou sezónou.

$article->fk_main_image->title

Zároveň to bude prvý zápas od 8. marca 2020, na ktorý budú môcť vo veľkom počte prísť fanúšikovia. Podmienkou však je podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR doklad o plnom zaočkovaní, prekonaní choroby COVID-19 pred menej ako 180 dňami alebo negatívnom teste (PCR, LAMP) nie staršom ako 24 hodín.

V zápase sú domácim celkom Capitals. Predpokladá sa, že obaja tréneri - Peter Draisaitl aj Robert Döme - dajú v zápase priestor viacerým mladým hráčom, ako aj novým tváram na súpiskách.

Mužstvo nášho súpera sa oproti sezóne 2020/21 zmenilo oveľa výraznejšie ako Slovan. Na brankárskom poste pribudol kanadský gólman Connor LaCouvee, ktorý časť vlaňajšej sezóny strávil v Dukle Trenčín. V obrane sú novými tvárami stále perspektívni slovenskí hokejisti Erik Rajnoha, Oliver Fatul, Samuel Fereta a Vojtech Zeleňák. K nim manažment Caps prikúpil troch zámorských bekov - Luca Snuggeruda, Tylera Nannea a Sama Jardinea.

V útoku je najväčším menom niekdajší ruský reprezentant Nikolaj Žerdev, je však otázne, v akej forme do Bratislavy prichádza, keďže v posledných troch sezónach odohral iba 9 zápasov v nižšej ruskej lige. Produktivita sa skôr bude očakávať od švédského útočníka Tora Immoa, ktorý má za sebou solídne sezóny v Allsvenskan. Skúsenosti z rovnakej ligy má aj nórsky internacionál Thomas Valkvae Olsen. Zo slovenských hráčov majú prvú sezónu v nadnárodnej ICE HL pred sebou Boris Sádecký a Dávid Bondra.

Vlani v septembri bol vzájomný zápas oboch mužstiev generálkou pred štartom ich ligových súťaží. Slovan ju zvládol lepšie, keď zvíťazil 4:0 (1:0, 3:0, 0:0).

Bratislavský derby zápas je na programe v stredu 11. augusta o 18:00 h. Vstupenky predáva Ticketportal v cenách od 8 do 15 eur (deti do 15 rokov 6 eur).

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem