Na úvod bratislavské derby proti Capitals

Pre obe bratislavské mužstvá to bude úvodný prípravný zápas pred novou sezónou.

Zároveň to bude prvý zápas od 8. marca 2020, na ktorý budú môcť vo veľkom počte prísť fanúšikovia. Podmienkou však je podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR doklad o plnom zaočkovaní, prekonaní choroby COVID-19 pred menej ako 180 dňami alebo negatívnom teste (PCR, LAMP) nie staršom ako 24 hodín.V zápase sú domácim celkom Capitals. Predpokladá sa, že obaja tréneri - Peter Draisaitl aj Robert Döme - dajú v zápase priestor viacerým mladým hráčom, ako aj novým tváram na súpiskách.Mužstvo nášho súpera sa oproti sezóne 2020/21 zmenilo oveľa výraznejšie ako Slovan. Na brankárskom poste pribudol kanadský gólman Connor LaCouvee, ktorý časť vlaňajšej sezóny strávil v Dukle Trenčín. V obrane sú novými tvárami stále perspektívni slovenskí hokejisti Erik Rajnoha, Oliver Fatul, Samuel Fereta a Vojtech Zeleňák. K nim manažment Caps prikúpil troch zámorských bekov - Luca Snuggeruda, Tylera Nannea a Sama Jardinea.V útoku je najväčším menom niekdajší ruský reprezentant Nikolaj Žerdev, je však otázne, v akej forme do Bratislavy prichádza, keďže v posledných troch sezónach odohral iba 9 zápasov v nižšej ruskej lige. Produktivita sa skôr bude očakávať od švédského útočníka Tora Immoa, ktorý má za sebou solídne sezóny v Allsvenskan. Skúsenosti z rovnakej ligy má aj nórsky internacionál Thomas Valkvae Olsen. Zo slovenských hráčov majú prvú sezónu v nadnárodnej ICE HL pred sebou Boris Sádecký a Dávid Bondra.Vlani v septembri bol vzájomný zápas oboch mužstiev generálkou pred štartom ich ligových súťaží. Slovan ju zvládol lepšie, keď zvíťazil 4:0 (1:0, 3:0, 0:0).Bratislavský derby zápas je na programe v stredu 11. augusta o 18:00 h. Vstupenky predáva Ticketportal v cenách od 8 do 15 eur (deti do 15 rokov 6 eur).