Na súpiske Slovana talentovaný Radovan Bondra

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol s Radovanom Bondrom na jednoročnom kontrakte s opciou na ďalšie roky.

Mladý talentovaný hráč nastupoval už ako 15-ročný v drese juniorov z Košíc, kde si pravidelne svojimi výkonmi vybojoval miestenky v juniorských výberoch Slovenska. Bol dvojnásobným účastníkom vrcholného svetového šampionátu do 18, aj do 20 rokov. Prvý seniorský zápas odohral v drese oceliarov ako 17-ročný a hneď pri svojom debute dokázal skórovať. V seniorskom tíme Košíc odohral ešte ako mladík 15 zápasov s bilanciou 2+2.Nasledujúce kroky mladého, 196 centimetrov vysokého, útočníka viedli do zámoria. Košického odchovanca si v profiligovom drafte v roku 2015 vybralo Chicago Blackhawks v 5. kole zo 151. miesta, ale s "čiernymi jastrabmi" nikdy nepodpísal profesionálnu zmluvu. Pôsobil v tímoch, ktoré patrili pod organizáciu Chicaga.V priebehu štyroch sezón vyskúšal štyri rôzne kluby v troch odlišných súťažiach. V ročníkoch 2015/16 a 2016/17 nastupoval prevažne vo WHL (Western Hockey League) za Prince George Cougars a Vancouver Giants. Po presvedčivých výkonoch sa následne presunul medzi mužov, kde zbieral v sezónach 2017/18 a 2018/19 štarty najmä v ECHL (East Coast Hockey League) za Indy Fuel a sporadicky nazrel aj do AHL (American Hockey League) vo farbách Rockfordu IceHogs.V minulom ročníku absolvoval v tíme Indy Fuel 66 duelov, kde dosiahol výborných 35 bodov za 10 gólov a 25 asistencii. Stále len 22-ročný útočník sa po štyroch rokoch strávených v severoamerických súťažiach rozhodol vrátiť do Európy.Sme radi, že sa Rado rozhodol pre Slovan, aj keď mal ponuky od iných klubov. Je to perspektívny, mladý, talentovaný hráč a verím, že svojími výkonmi pomôže nielen Slovanu, ale aj zaujme reprezentačných trénerov,“ uviedol generálny manažér Juraj Bakoš.HC SLOVAN Bratislava sa teší z príchodu mladého talentovaného hráča a praje mu úspešnú sezónu v belasom drese.