V tíme Slovenska štyria Slovanisti

V 25 – člennej nominácii sa ocitli štyria hráči HC SLOVAN Bratislava.

Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsey oznámil po odohraní deviatich prípravných zápasov menoslov hráčov, ktorí sa od piatka zúčastnia historicky 83. svetového šampionátu v ľadovom hokeji. HC SLOVAN bude mať na vrcholnom seniorskom podujatí aj napriek nevydarenej sezóne v KHL zastúpenie v podobe útočníkov Adama Lišku, Dávida Buca, Mária Luntera a tiež Matúša Sukeľa, ktorí odohrali aktuálny ročník v našom klube. V realizačnom time budú hráčov nasledovať asistent trénera Róbert Petrovický, kondičný tréner Róbert Bereš a fyzioterapeut Vladimír Čavojec. Posledným sitom neprešiel obrana Mário Grman, ktorého však z hry vyradilo zranenie ramena z prípravného zápasu proti Veľkej Británii. Zaujímavosťou je, že z celkového počtu 25 nominovaných hráčov nastúpilo v istom momente svojej kariéry až 14  v tíme HC SLOVAN Bratislava, z toho celkom 12 hráčov nazrelo vďaka HC SLOVAN do prestížnej Kontinentálnej hokjovej ligy.  Nominácia družstva SR „A“ na Majstrovstvá sveta 2019 IIHF v Bratislave a KošiciachKonečná nominácia slovenskej hokejovej reprezentácia na majstrovstvá sveta 2019 v ľadovom hokeji (10. - 26. mája 2019 v Bratislave a Košiciach):Brankári:Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín., 9/0), Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR, 11/0), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins/AHL, 8/0)Obrancovia:Patrik Koch (HC Košice, 12/0), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd., 87/9), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/KHL, 55/5), Martin Fehérváry (HV 71/Švéd., 25/1), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL, 29/3), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL, 75/10), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL, 4/1), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL, 25/2)Útočníci:Dávid Bondra (HK Poprad, 27/4), Dávid Buc (HC SLOVAN Bratislava/KHL, 33/3), Róbert Lantoši (HK Nitra, 11/2), Adam Liška (HC SLOVAN Bratislava/KHL, 10/2), Mário Lunter (HC SLOVAN Bratislava, 6/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 115/34), Matúš Sukeľ (HC SLOVAN Bratislava/KHL, 23/2), Marián Studenič (Binghamton Devils/AHL, 6/1), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL, 41/4), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL, 50/12), Tomáš Zigo (HC \'05 iClinic Banská Bystrica, 12/3), Marko Daňo (Manitoba Moose/AHL, 29/6), Libor Hudáček (Bíli Tigři Liberec/ČR, 94/20), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín, 26/3)