Na pravé poludnie v Omsku

Hokejisti Slovana sa s troma získanými bodmi presunuli do Omska.

Výprava belasých pricestovala do miliónového mesta podľa plánu po stretnutí v Chanty – Mansijsku. V sobotu popoludní si mužstvo zatrénovalo v Omsk Arene a postupne sa koncentruje na tretí zápas výjazdu, ktorý začne v nedeľu o 12:00.Belasí by chceli využiť aktuálne kolísavú formu tímu trénera Andreja Skabelku. Omsk z posledných piatich stretnutí vyhral iba raz. V domácom prostredí ťahá sériu troch prehier, podľahol postupne Viťazu Podoľsk, CSKA Moskva i Jokeritu Helsinki. Slovanisti by radi túto šnúru predĺžili, už v minulých rokoch ukázali že v Omsku zbierať body vedia, z výhier sa radovali v januári 2013 (2:3sn) i v septembri 2016 (3:4).Avangard aj napriek horšej výkonnosti stojí v tabuľke východnej konferencie vysoko, po 29 odohratých zápasoch už má na konte 50 bodov, čo ho vynieslo na štvrtú priečku.Vedenie Omska v tejto sezóne vsadilo na rusko – švédsku kartu. Z legionárskej sedmičky je až päť hokejistov zo severu Európy, tých dopĺňa brankár Dominik Furch a nováčik v tíme, kanadský útočník Teddy Purcell.Práve 32 – ročný Purcell by mal zvýšiť produktivitu ofenzívnej činnosti, veď v NHL nastúpil na takmer 600 zápasov a zaznamenal v nich 327 bodov. Gólovo sa presadil aj v poslednom zápase Omska proti Jokeritu Helsinki.Lídrom v štatistikách je len 23 - ročný ruský útočník Ilja Michejev, ktorý nazbieral 17 bodov. Rovnako je na tom švédsky kanonier André Petersson. Najlepšiu trojku uzatváta bývalý hráč CSKA Moskva Dmitrij Kugryšev s 15 bodmi.Viac sa očakávalo od Denisa Everberga, zatiaľ osem bodov i Johana Sundströma, ktorý v dôsledku zranenia nastúpil len na tri zápasy. Zdravotné problémy trápia aj ruskú hviezdu Alexandra Perežogina.Defenzívu Omska diriguje Jevgenij Medvedev s 11 bodmi, lepší od neho je len o jeden bod Jegor Martynov.  Medzi popredných bekov patrí i Maxim Čudinov, ktorý prišiel počas sezóny z konkurenčného SKA Petrohrad.  Darí sa tiež švédskemu obrancovi Erikovi Gustafssonovi, v štatistikách má 10 bodov.Až 27 zápasov odchytal spomínaný Dominik Furch, jeho úspešnosť je 93,9%.