Na MS rozlúčka proti USA

V poslednom vystúpení našich reprezentantov na šampionáte v Česku sa presadil Milan Bartovič, asistenciu si pripísal Michal Sersen.

Reprezentácia Slovenska nezvládli úvod duelu a už v 5. minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Presadili sa Smith a v presilovke Jones. Američania kontrolovali hru aj v ďalšom priebehu a v 21. minúte kapituloval aj druhý slovenský brankár J. Hudáček, keď si za jeho chrbát našiel cestu teč Leeho. Potom však už zapli aj reprezentanti v bielych dresoch, ktorých nakopol Gáboríkov gól v 27. minúte. Po ňom už patrila druhá tretina im. Slováci ožili, predvádzali najlepší hokej na turnaji a po góloch Jánošíka, Draveckého a Bartoviča otočili za 12 minút z 0:3 na 4:3. V závere dejstva ešte vyrovnal Coyle na 4:4. V riadnom hracom čase už gól nepadol a tak duel pokračoval v predĺžení - 28 sekúnd pred jeho koncom rozhodol o triumfe USA Eichel.USA - Slovensko 5:4 pp (2:0, 2:4, 0:0 - 1:0)Góly: 3. Smith (Moore, Arcobello), 5. Jones (Eichel, Lewis), 21. Lee (Faulk, Bonino), 39. Coyle (Redmond, Lee), 65. Eichel - 27. Gáborík (Dravecký, Meszároš), 31. Jánošík (Gáborík, Sersen), 34. Dravecký (Ďaloga, Kopecký), 38. Bartovič (Graňák). Rozhodcovia: Wehrli (Švaj.), Piechaczek (Nem.) - Dahmen (Švéd.), Fluri (Švaj.), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Redmond – Coyle, Bonino, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Lewis, Eichel, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks - Morin
Slovensko: Laco (5. J. Hudáček) - Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík, Baranka - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík, Viedenský, Tatar - Lušňák, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký