Mohlo byť aj 1:3 ...

Belasí odohrali s Ladou smolný zápas, ale majú na čom stavať.

Po týždňovej prestávke hráči HC Slovan Bratislava nastúpili na ďalší dôležitý zápas, keď doma privítali Ladu Togliatti. V úvode zápasu sa belasí do súpera zahryzli a po Vondrkovom vybojovaní puku a Šťastného spätnej prihrávke otvoril skóre Surový. V rozlete ich však pribrzdilo dvojnásobné vylúčenie, ktoré síce odohrali vynikajúco, no hráčom Lady sa v jeho závere predsa len podarilo vyrovnať. Druhá tretina vyzerala tak, ako keby hral Slovan permanentne presilovku, ale bránka súpera bola zakliata. Jaro Janus si sotva siahol na puk. V tretine museli belasí zrazu doháňať jednogólové manko, nevyužili ani presilovku päť na tri, našťastie v 53. minúte sa podarilo vyrovnať Netíkovi. V oficiálnom zápise nakoniec svietil neuveriteľný pomer striel 48 ku 20 v prospech belasých. Žiaľ, po nájazdoch im zostal iba jeden bod."Súper mohol zvýšiť aj na 3:1, bola tam jedna strela na betón, druhá hneď na lapačku a vlastne hneď z protiútoky sme dali na 2:2. Odvtedy sme ich absolútne k ničomu nepustili, ale mrzí nás tá koncovka. Myslím si, že sme hrali naozaj dobre, Tomáš Surový sa perfektne ukázal ako obranca, zablokoval strašne veľa striel, čo veľmi pomohlo tímu. Na tomto treba stavať, do ďalšieho zápasu naskočia aj noví hráči a verím tomu, že ho zvládneme. Len musíme takto hrať aj ďalej a prídu aj góly," zhodnotil nešťastný duel brankár Jaro Janus.