Mládež Slovana so štyrmi medailami!

Do dlhodobých súťaží sa v rámci svojich ročníkov zapojili aj mládežnícke kategórie HC SLOVAN Bratislava.

Najstarši ročník HC SLOVAN Bratislava v rámci našej mládeže prešiel základnú časť sezóny 2014/2015 bez väčšieho zaváhania a s 94 bodmi obsadil druhú priečku za Liptovským Mikulášom. V play-off si zverenci Jozefa Pethöa a Miroslava Mosnára najskôr poradili so Žilinou, no nad sily im bola v semifinále Dukla Trenčín, posilnená aj o niekoľko medailistov z MS 20 v Kanada a členov seniorskeho tímu. Náplasťou za vypadnutie bol pre juniorov aspoň zisk bronzu za výhru nad rovesníkmi z Nitry.O kategóriu nižšie hrajúci dorastenci HC SLOVAN vstupovali do play-off zo šiesteho miesta. V prvom kole dokázali zdolať lepšie postavenú Skalicu 3:1 na zápasy a dostali sa tak do hry o medaily. V semifinále však hokejisti pod vedením Imricha Antala a Rudolfa Jendeka nevyužili vedenie 2:1 v sérii nad Ružinovom a zahrali si len o tretie miesto. V súbojoch o bronz boli úspešnejší dorastenci Popradu.Ako posledný zakončil sezónu 2014/2015 počas víkendu deviaty ročník HC SLOVAN Bratislava. Starší žiaci sa po troch nadstavbách kvalifikovali zo skupiny Západ na Majstrovstvá Slovenska do Popradu. V konkurencii najlepších tímov súťaže – Dukla Trenčín, HC Košice, HK ŠKP Poprad, si do tabuľky za víťazstvá nad Košicami 5:4 a Popradom 4:3sn pripísali päť bodov a tešili sa zo zisku cenného striebra. Mladí Slovanisti pod vedením Richarda Kapuša a Michala Dostála tak vylepšili svoje umiestnenie oproti minulému roku o jednu priečku.Prvenstvo ako jediní zo všetkých kategórii nášho klubu dokázali vybojovať ročníky ŠHT 8 a ŠHT 7. Obe mužstvá HC SLOVAN Bratislava prešli suverénne všetkými troma nadstavbami v sezóne a nechali za sebou aj veľkého favorita Duklu Trenčín.Náš klub mal svoje zastúpenie aj v kategóriach športových hokejových tried 6, 5, 4. Pre tieto kategórie sa však podľa pravidiel Slovenského zväzu ľadového hokeja nevedie tabuľkový systém.HC SLOVAN Bratislava gratuluje svojim mládežníckym kategóriam k jednotlivým umiestneniam a verí, že ešte lepšie výsledky dosiahnu talentovaní hokejisti Slovana v budúcej sezóne!