\"Mladé pušky\" Slovana zabojujú v lete o KHL

HC SLOVAN Bratislava si novými zmluvami poistil služby hneď niekoľkých mladých talentovaných hokejistov. Viacerí z nich zabojujú o riadny kontrakt KHL v predsezónnom prípravnom období.

Nový dvojstranný kontrakt na jeden rok do 30. apríla 2017 podpísal s klubom Mislav Rosandič. Rodák z chorvátskeho Záhrebu (nar. 26.2.1995) odohral za Slovan 8 zápasov v KHL bez zápisu do streleckej listiny. V rámci prípravy na prebiehajúce MS v Rusku odohral aj 3 zápasy za slovenskú reprezentáciu. Je reálnym predpokladom, že v novej sezóne by sa mohol stať trvalou súčasťou defenzívy belasých.Ďalší nový kontrakt ponúkol Slovan 20-ročnému talentovanému útočníkovi Lukášovi Vopelkovi. Odchovanec Českých Budějovíc (nar. 2.3.1996) strávil posledných 5 sezón vo Švédsku v tíme Örebro HK, kde sa v sezóne 2014/15 stretol aj s o rok starším Pavlom Skalickým. Vlani odohral väčšiu časť sezóny v tíme druhej najvyššej švédskej ligy HC Vita Hästen. Výborne stavaný center sa vyznačuje dobrým korčuľovaním, je ťažké ho odstaviť od puku a nebojí sa chodiť do súbojov v predbránkovom priestore. Na svoj vek si dokáže zodpovedne plniť defenzívne úlohy. V novej sezóne by mohol - spoločne s Jurajom Šiškom - zohrať v tíme podobnú rolu, akú mal v uplynulej sezóne práve P. Skalický, keďže je ročník 1996.Skúšobné (try-out) kontrakty podpísali so Slovanom aj další hráči ročníkov 1996 a 1997, ktorí v minulej sezóne nastupovali za juniorku Slovana. Útočník Marco Halama (nar. 2.1.1996) patril medzi najväčšie postavy majstrovskej juniorky belasých a so 65 bodmi bol 6. najproduktívnejším hráčom juniorskej ligy. Peter Galis (nar. 10.3.1996) je ďalším odchovancom Slovana, ktorý zabojuje o prvé mužstvo. Vlani hral v prvej polovici sezóny za projekt HK Orange 20 a iba tesne mu unikla nominácia na svetový šampionát do Fínska. Na jar už patril medzi kľúčové osobnosti majstrovskej dvadsiatky. Obranca Filip Vidovič (nar. 25.7.1996) bol jedným z najproduktívnejších bekov juniorskeho play off, keď v 12 zápasoch zaznamenal 8 bodov.V ročniku 1997, z ktorého na zápasy KHL musí v zápasovej súpiske taktiež figurovať minimálne jeden hráč, pripísal HC SLOVAN na súpisku k Borisovi Sádeckému dvoch hráčov. Matej Pokorný (nar. 18.10.1997) má na svoj vek vynikajúce fyzické parametre (195 cm, 96 kg). Vlani si vo veku 18 rokov vyskúšal na 12 zápasov slovenskú extraligu v drese ŠHK 37 Piešťany a väčšiu časť sezóny strávil v majstrovskej juniorke belasých. Z Mladej Boleslavi prichádza tiež 18-ročný odchovanec topoľčianskeho hokeja Denis Pätoprstý (nar. 5.11.1997), ktorého si Slovan vybral v drafte KHL pred dvomi rokmi. Vlani zaznamenal v českej juniorskej extralige v 44 zápasoch 34 bodov.Skúšobné kontrakty podpísali s klubom aj ďalší traja hráči, ktorí vyšli z vlastnej mládežníckej liahne. Jozef Tibenský (nar. 26.3.1994) odohral vlaňajšiu sezónu v ŠHK 37 Piešťany s bilanciou 24 bodov (10+14) a ocenením za najkrajší gól sezóny. Samuel Petráš (nar. 11.5.1995) si pripísal prvé dva štarty v KHL a v 32 zápasoch v drese ŠHK 37 Piešťany zaznamenal 2 góly a 8 asistencií. Patrik Bačík (nar. 7.2.1995) takisto okúsil KHL v dvoch zápasoch a v 48 zápasoch v drese MHK Martin pridal na mladého obrancu slušných 11 bodov.Všetkým "mladým puškám" Slovana želáme, aby sa im v predsezónnom prípravnom období darilo čo najviac a pomohli zvýšiť pozitívnu konkurenciu v tíme natoľko, že sa niektorí z nich prebojujú do prvého mužstva KHL.