Mix národností a fínsky tréner

Kunlun Red Star sa v KHL predstaví vo svojom treťom ročníku, zápasy si rozdelí medzi Šanghaj a Peking.

Práve Šanghaj bude dejiskom druhého zápasu HC SLOVAN Bratislava na druhom tripe tejto sezóny. Proti exotickému účastníkovi Kontinentálnej hokejovej ligy nastúpime v pondelok o 13:30 h (SELČ). Kunlun aj v sezóne 2018/19 postavil tím výhradne na hneď niekoľkých národnostiach. V tíme nájdeme Kanaďanov, Švédov, Fínov, Čechov, Rusov, Američana, Slovinca i Bielorusa. Mixu národností velí zo striedačky vo svojej premiérovej sezóne KHL fínsky odborník Jussi Tapola, ktorý ako tréner vyhral domácu Liigu s Tapparou Tampere v roku 2017.Ťahúňmi mužstva su zatiaľ kanadskí hokejisti Taylor Beck Justin Fontaine. Darí sa aj 30 – ročnému Švédovi Patrikovi Lundhovi. K nim by sa mohli pridať produktívni Veli-Matti Savinainen, nová posila z Omska Johan Sundström, pre nás známy slovinský hokejista Rok Tičar, český center Tomáš Mertl, či kapitán tímu Brandon Yip.Aj v defenzíve je pre fanúšikov Slovana známym český obranca a v tíme dokonca asistent kapitána Tomáš Kundrátek. Body v presilovkách sa dajú očakávať od Marca – André Gragnaniho. Obrannné povinnosti si zase plní Blake Parlett s ďalším defenzívnym bekom Onďrejom Vitáskom.Brankársky post je jasne ruský, kontrakty s Kunlunom podpísala pred sezónou dvojica Alexander Lazušin, Ivan Nalimov.