Šatan do konca sezóny mimo hry

Poranenie krčnej chrbtice, ktoré Mirovi Šatanovi spôsobil Chárov zákrok v prvom sezónnom zápase proti HC Lev Praha, už s najväčšou pravdepodobnosťou neumožní nášmu kapitánovi v tejto sezóne zasiahnuť do zápasu.

Miroslav Šatan od svojho zranenia absolvoval viacero lekárskych vyšetrení a následnú liečbu. Žiaľ, konsolidácia poranenej platničky napriek časovému odstupu od úrazu neprebieha zatiaľ tak, aby umožnila nášmu hráčovi bezpečný návrat na ľad v zápasovom zaťažení. “Po konzultácii s poprednými odborníkmi v odbore spondylochirurgia (multidisciplinárny odbor, ktorý sa zaoberá operačnou liečbou chýb, úrazov a zmien v oblasti chrbtice, pozn. red.) na Slovensku aj v zahraničí sme dospeli k záveru, že je potrebné pokračovať v liečbe, ktorá okrem iného vyžaduje najmä elimináciu zaťaženia chrbtice,” povedal klubový lekár MUDr. Ján Grauzel.Experti sa tiež zhodli na tom, že operačné riešenie zatiaľ nie je potrebné. Miroslav Šatan absolvuje v priebehu jedného mesiaca ďalšie kontrolné vyšetrenia, na základe ktorých bude možné prijať zhodnotenie jeho aktuálneho zdravotného stavu. Všetci veríme, že pokračovanie liečby Mira Šatana bude napredovať tak, aby sa Miro v lete mohol zapojiť do predsezónnej prípravy na olympijskú sezónu 2013/2014.