Logo

Správy

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC Košice
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Miroslav Miklošovič šéftrénerom mládeže v HC SLOVAN

0 0

Skúsený hokejový odborník Miroslav Miklošovič je od nového roku šéftrénerom mládeže v HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title
Ide o novú pozíciu, pričom jeho úlohou bude najmä metodické riadenie všetkých mládežníckych tímov Slovana, vrátane kontroly tréningového procesu.
„Vďaka rekonštrukcii zimného štadióna a výstavbe dvoch nových tréningových ľadových plôch má Slovan po rokoch opäť špičkové podmienky na výchovu nových hokejových nádejí,“ povedal generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči. „Pri kvalitnom riadení tréningového procesu je len otázkou času, kedy v Bratislave znovu vychováme dostatok dobrých mladých hokejistov, ktorí nadviažu na silnú hokejovú liaheň najmä zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia. Aj preto sme sa rozhodli posilniť naše mládežnícke tréningové zázemie. Miro je tou najlepšou voľbou.“
Miroslav Miklošovič (1950) patrí už štyri desaťročia k hokejovej organizácii Slovana. V roku 1979 bol ako hráč pri prvom federálnom titule pre Slovan a Slovensko, keď spolu s Milanom Mrukviom a Dušanom Žiškom vytvoril skvelú útočnú formáciu popri bratoch Šťastných a „mladých puškách“ Jaško-Rusnák-Bezák a Pašek. So Slovanom však získal aj 4 tituly majstrov Slovenska, vždy ako asistent hlavného trénera. V rovnakej pozícii pôsobil aj pri slovenskej reprezentácii a vyskúšal si aj KHL v klube Dinamo Riga (v oboch prípadoch pri Júliusovi Šuplerovi).

Aj preto ho niektorí považujú za akúsi šedú eminenciu Slovana, ktorá nenápadne a z pozadia stojí pri všetkých kľúčových úspechoch bratislavského tímu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 12 15
2. Abdul Jindřich 12 9
3. Sersen Michal 12 7
4. Puliš Radovan 11 7
5. Bondra Radovan 11 6
6. Viedenský Marek 5 6
7. Bačík Patrik 12 5
8. Miklik Michel 11 5
9. Meszároš Andrej 12 4
10. Štajnoch Martin 12 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem