Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Michal Sersen predĺžil zmluvu v Slovane

0 0

Pre slovenského obrancu pôjde o siedmu sezónu v rade v drese HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title

Michala Sersena fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava právom považujú za domáceho hráča. Napriek tomu, že sa dnes 32 – ročný bek narodil v Gelnici, s HC SLOVAN Bratislava spojil veľkú časť svojej doterajšej kariéry. V Bratislave začínal ešte v dorasteneckom veku, postupne si vyskúšal extraligu a neskôr aj KHL. 

„Michal Sersen nastupuje v Bratislave už niekoľko sezón, s určitosťou ho tak môžeme považovať za domáceho hokejistu. V zápasoch si svoje miesto zastane, pre mužstvo odvedie dobrú robotu. Je rovnako dôležitou súčasťou z pozície líderstva na ľade, ako aj v kabíne,“ povedal na margo hráča hlavný tréner klubu Vladimír Országh. 

Celkovo si v našom klube odkrútil už dvanásť sezón, po aktuálnej dohode o ročnom kontrakte s vedením Slovana otvorí v lete už svoju trinástu sezónu. Jeho nový kontrakt je platný do konca apríla 2019, platnosť ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

Michal Sersen sa stal pilierom defenzívnych radov Slovana v KHL. Prvýkrát si najlepšiu európsku súťaž v našom drese vyskúšal v ročníku 2012/13 po príchode z pražského Leva. Od tejto chvíle je členom nášho mužstva nepretržite. So Slovanom sa prebojoval dvakrát do playoff, zastával tiež rolu kapitána tímu. 

Celkovo sa predstavil na šiestich svetových šampionátoch, v Helsinkách 2012 získal veľmi cenené striebro. Vo vitríne Michala Sersena sú tiež štyri slovenské majstrovské tituly, tri v Slovane, jeden v Banskej Bystrici.

HC SLOVAN Bratislava teší predĺženie kontraktu Michala Sersena a praje mu ďalšiu výbornú sezónu. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem