Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Michal Sersen predĺžil zmluvu v Slovane

0 0

Pre slovenského obrancu pôjde o siedmu sezónu v rade v drese HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title

Michala Sersena fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava právom považujú za domáceho hráča. Napriek tomu, že sa dnes 32 – ročný bek narodil v Gelnici, s HC SLOVAN Bratislava spojil veľkú časť svojej doterajšej kariéry. V Bratislave začínal ešte v dorasteneckom veku, postupne si vyskúšal extraligu a neskôr aj KHL. 

„Michal Sersen nastupuje v Bratislave už niekoľko sezón, s určitosťou ho tak môžeme považovať za domáceho hokejistu. V zápasoch si svoje miesto zastane, pre mužstvo odvedie dobrú robotu. Je rovnako dôležitou súčasťou z pozície líderstva na ľade, ako aj v kabíne,“ povedal na margo hráča hlavný tréner klubu Vladimír Országh. 

Celkovo si v našom klube odkrútil už dvanásť sezón, po aktuálnej dohode o ročnom kontrakte s vedením Slovana otvorí v lete už svoju trinástu sezónu. Jeho nový kontrakt je platný do konca apríla 2019, platnosť ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

Michal Sersen sa stal pilierom defenzívnych radov Slovana v KHL. Prvýkrát si najlepšiu európsku súťaž v našom drese vyskúšal v ročníku 2012/13 po príchode z pražského Leva. Od tejto chvíle je členom nášho mužstva nepretržite. So Slovanom sa prebojoval dvakrát do playoff, zastával tiež rolu kapitána tímu. 

Celkovo sa predstavil na šiestich svetových šampionátoch, v Helsinkách 2012 získal veľmi cenené striebro. Vo vitríne Michala Sersena sú tiež štyri slovenské majstrovské tituly, tri v Slovane, jeden v Banskej Bystrici.

HC SLOVAN Bratislava teší predĺženie kontraktu Michala Sersena a praje mu ďalšiu výbornú sezónu. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem