Petri Matikainen k Pelikánom

Fínsky tréner Petri Matikainen by mal v budúcom ročníku stáť na lavičke účastníka fínskej najvyššej súťaže Lahti Pelicans.

Podľa fínskych médii sa 48 – ročný tréner dohodol počas uplynulého víkendu s Pelicans na trojročnom kontrakte a na poste hlavného trénera nahradí Tomiho Lämsä. Matikainen sa tak vracia do dobre známeho prostredia, keďže v klube pôsobil ako hlavný tréner už v sezóne 2004/2005. V Pelicans sa okrem iného stretne s aktuálnym spoluvlastníkom klubu Pasim Nurminenom, s ktorým viedol v ročníku 2012/2013 Avangard Omsk a rovnako boli členmi zlatého fínskeho mužstva zo svetového šampionátu z Bratislavy. Rodák z fínskej Savonlinny vystriedal v septembri 2014 na trénerskej lavičke HC SLOVAN Bratislava Rostislava Čadu. Belasých viedol Matikainen v tomto ročníku v 53 zápasoch, v ktorých sa radoval zo sedemnástich víťazstiev. Petrimu Matikainenovi končí s HC SLOVAN Bratislava platný kontrakt k 30. aprílu 2015.HC SLOVAN Bratislava ďakuje Petrimu Matikainenovi za odvedené služby a v budúcom ročníku mu želá veľa šťastia a úspechov.