Logo

Správy

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC Košice
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Matic Podlipnik ďalšou posilou pre defenzívu Slovana

0 0

Počas krátkeho try-outu dvadsaťšesťročný rodák zo slovinskej Jesenice trénerov presvedčil a podpísal ročny kontrakt.

$article->fk_main_image->title

"O Maticovi sme mali len pozitívne informácie a tie sa nám potvrdili. Matic je ofenzívne ladený obranca s výborným korčuľovaním a tvrdou strelou, ktorú dokáže využiť aj v presilových hrách. Je pracovitý a v zápasoch zodpovedný. Matic nám vhodne zapadá do koncepcie zloženia obranných dvojíc. Sme radi, že ho budeme mať k dispozícii," povedal hlavný tréner Roman Stantien.

Podlipnik patrí k stabilným hráčom slovinskej reprezentácie. Od roku 2012 sa každoročne objavuje v drese Slovinska na najvyšších medzinárodných  fórach. V drese Slovinska nastúpil aj na ZOH 2014 a 2018. Na oboch olympiádach si zahral v úspešných konfrontáciách s našou reprezentáciou .

Podlipnik do Slovana prichádza z extraligových Karlových Varov, kde pôsobil dve sezóny a s ktorými v sezóne 2017/2018 vybojoval postup do českej extraligy. 

HC SLOVAN Bratislava je rád, že sa mu podarilo skompletizovať ďalší príchod kvalitného hráča do tipsportligového kádra a Maticovi praje v Bratislave úspešnú sezónu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 12 15
2. Abdul Jindřich 12 9
3. Sersen Michal 12 7
4. Puliš Radovan 11 7
5. Bondra Radovan 11 6
6. Viedenský Marek 5 6
7. Bačík Patrik 12 5
8. Miklik Michel 11 5
9. Meszároš Andrej 12 4
10. Štajnoch Martin 12 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem