Marek Viedenský zostáva v Slovane!

Jeden z horúcich adeptov na miesto v záverečnej nominácii reprezentačného trénera Zdena Cígera na MS v Rusku bude pôsobiť v Slovane aj v nasledujúcej sezóne.

HC SLOVAN Bratislava si len pár týždňov po skončení ročníka KHL 2015/16 poistil služby ďalšieho dôležitého útočníka z uplynulej sezóny. Marek Viedenský súhlasil s podmienkami ročného kontraktu, ktorý ešte podlieha registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Dvadsaťpäťročný útočník prišiel do Slovana v lete 2015 po pôsobení vo fínskej HPK Hämenllina. Viedenský sa postupne stabilnými výkonmi stal mozgom nášho prvého útoku, dôležitým členom elitnej presilovkovej formácie a tréneri ho vo vysokej miere využívali tiež v oslabeniach.  Celkom nazbieral rodák z Prievidze vo svojej premiérovej sezóne v KHL 23 kanadských bodov za 10 gólov a 13 asistencií, v pluse bol tiež v štatistike +/- (6). Sezónu 2015/16 by si mohol šikovný útočník predĺžiť v reprezentácii, kde pod trénerom Cígerom zabojuje o miestenku v záverečnej nominácii na šampionát v Moskve.HC SLOVAN Bratislava teší zotrvanie Mareka Viedenského v klube a praje mu úspešnú druhú sezónu v KHL!