Marek Ďaloga posilou obranných radov Slovana

Slovenský reprezentačný hokejista bude pokračovať v kariére v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava dotiahlo na začiatku aktuálneho víkendu rokovania s obrancom Marekom Ďalogom, ktorý prikývol na kontrakt do konca aktuálneho ročníka KHL. Jeho platnosť ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Trojnásobný účastník seniorskych majstrovstiev sveta, ktorý naposledy pôsobil v AK Bars Kazaň by sa mal zaradiť medzi lídrov našej defenzívy. Prvýkrát by mohol dres Slovana obliecť už v pondelok proti Torpedu Nižnij Novgorod. Marek Ďaloga (nar. 10.3.1989) do seniorskeho hokeja nakukol už ako sedemnásťročný, keď si v Áčku HKM Zvolen pripísal dva štarty. Jeho kvality začali tréneri v prvom tíme HKM naplno využívať už o dva roky neskôr, a aj napriek mladému veku patril medzi opory svojich obranných radov. Po troch plných sezónach v najvyššej slovenskej suťaže sa Marek Ďaloga vo svojej kariére posunul v lete 2012 podpisom zmluvy s HC Dynamo Pardubice, kde sa stretol aj s aktuálnym trénerom Slovana Milošom Říhom. U „pernikárov“ pôsobil Ďaloga dva roky vyšiel mu najmä ten druhý, keď v 43 zápasoch zaznamenal na obrancu slušných 22 bodov.Kariérne maximum v českej extralige vylepšil Ďaloga o rok neskôr 25 bodmi, no už v drese pražskej Sparty. V metropole našich západných susedov odohral len jednu sezónu a sťahoval sa do Ruska, kde si ho vyhliadol Ak Bars Kazaň. V Tatarstane odohral zvolenský rodák z dôvodu zranení a tiež vyššieho počtu cudzincov 33 stretnutí a pred začiatkom aktuálneho ročníka ho vedenie uvoľnilo spod zmluvy.Hokejista s dobrými fyzickými parametrami (194 cm, 96 kg) patril tiež medzi členov mládežníckych reprezentácii. Celkovo nastúpil na šampionátoch do osemnásť i dvadsať rokov, trikrát štaroval aj na  seniorských majstrovstvách sveta.HC SLOVAN Bratislava teší príchod slovenského reprezentačného obrancu a verí, že bude značným prínosom do hry i výsledkov nášho mužstva.