Magnitogorsk v Bratislave s víťazstvom

0 0

HC SLOVAN v domácom prostredí podľahol silnému Magnitogorsku 1:4.

HC SLOVAN Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 37. Meszároš (M. Sukeľ) - 7. Rasmussen (Kuľomin), 20. Ľubimov (Bulíř, Čibisov), 40. Timkin (Bereglazov, Dronov), 42. Platonov (Nekolenko, Čibisov)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fatejev (Rus.), Fraňo (ČR) - Sazonov, Šeľanin (obaja Rus.), 9664 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava
: Štěpánek - Švarný, Sersen, Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Bačík - Řepík, Taffe, Červený - C. Bailey, M. Sukeľ, Lunter - Lamper, Hrnka, Buc - Jeglič, Chipchura, Rau - Baranov
Magnitogorsk: Košečkin - Dronov, Antipin, Matuškin, Vereščagin, Bereglazov, Biriukov, Rylov - Ellison, Kuľomin, Moziakin - Jazkov, Rasmussen, Pakarinen - Čibisov, Bulíř, Ľubimov - Timkin, Nekolenko, Platonov - Dorofejev

Slovan dal už v úvode zápasu hosťom možnosť hrať v početnej výhode faulom Kyla Chipchuru. Hostia potvrdili svoju ofenzívnu silu a ponúknutú výhodu využili, v 7. min otvoril skóre švédsky útočník Dennis Rasmussen. V polovici prvej časti hral presilovku aj Slovan, ale vážnejšiu príležitosť si neutvoril. Naopak v 15. min mohol zvýšiť skóre Michal Bulíř, ale brankár Slovana Jakub Štěpánek bol pozorný. Päťdesiat sekúnd pred záverom prvej tretiny udreli hostia druhýkrát, z prvej presne pálil Roman Ľubimov.

V druhej tretine Slovan zvýšil aktivitu, ale defenzíva hostí nepúšťala hráčov v netradičných vianočných červených dresoch do útoku. Do ofenzívy sa nehrnuli ani hokejisti Magnitogorska. V 37. min prišlo k ojedinelému vzruchu pred brankárom Vasilijom Košečkinom, ktorý vyrazil pred seba strelecký pokus Matúša Sukeľa, ale na dorážku Andreja Meszároša bol prikrátky - 1:2. Sukeľ bol v šanci aj o tri minúty neskôr, tentoraz obrana hostí zapracovala lepšie a Dávida Buca nepustila k dorážke. Následný protiútok zakončil gólom Jevgenij Timkin a znovu poslal Magnitogorsk do dvojgólového vedenia.

Metallurg sa so stavom 3:1 neuspokojil a do tretej časti vleteli hostia ako víchor, na čo hráči Slovana nedokázali adekvátne reagovať. Už v 42. min strelil ďalší gól ruského tímu presnou strelou švihom Denis Platonov. "Belasí" sa darmo snažili dopriať vlastným priaznivcom na Vianoce aspoň ďalší gól, Košečkin už za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.