Perfektné! Z ľadu obhajcu tri body!

Hokejisti Slovana podali v úvodnom zápase na tripe na ľade hviezdneho Metallurgu Magnitogorsk skvelý výkon a zvíťazil 3:2!

Metallurg Magnitogorsk – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Kovář (Moziakin, Lee), 29. Grigorenko (Kosov) – 9. Nedorost (Magy, Sersen), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka)Zostavy:
Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Biriukov (A), Antipin, Chabarov, Lee, Ibragimov, Bereglazov, E. Grigorenko, S. Tereščenko – Moziakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Platonov, Brent, Osala – Kosov, Kamenev, Jakucenia – Pare, Junkov, Timkin
HC SLOVAN Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, JegličRozhodcovia pokračovali hneď v úvode v nastúpenom trende posudzovania faulov a Slovanisti sa museli v tretej minúte brániť presilovej hre päť na tri. Dlho sa zdalo, že hviezdny útok početnú výhodu premárni, no po dobrých zákrokoch Backlunda napokon tri sekundy pred nástupom Brejčáka na ľad trafil nechytateľe k tyčke český útočník Ján Kovář - 1:0. Švedský góman si potom poradil s ďalšou tvrdou strelou jediného českého hráča v drese obhajcu Gagarinovho pohára.  Presilovku o dvoch hráčov si zahral aj Slovan a využil ju už po dvoch sekundách šikovným tečom Václav Nedorost – 1:1.  Domáci mali potom šancu v hre štyroch proti štyrom – bekhend Mozjakina našťastie Backlund vytesnil nad bránu. Slovan sa v 17. minúte dostal do brejku tri na dva, Murley zaviezol puk do pásma našiel perfektne Bartoviča a ten nás poslal do vedenia – 1:2.Neubehla ani minúta z druhej časti hry a Slovan mohol vyhrávať o dva góly, no prečíslenie dva na jedna nevyužila dvojica Hudáček Surový a hneď vzápätí nám nevyšla ani presilová hra, v ktorej sme Košečkina vážnejšie neohrozili. Čadových zverencov v 27. minúte zavrela na dlhší čas prvá formácia Magnitky a počas jej pobytu na ľade nastrelil Zaripov ľavú tyčku. Veľký tlak domácich využil Jevgenij Grigorenko, ktorý prekonal Backlunda úplne nekrytý z bezprostrednej blízkosti. V 31. minúte prihral veľmi dobre spoza brány Nagy Vondrkovi, český útočník ale trafil len Košečkina. Domáci potom opäť poriadne pritlačili a celá obrana vrátane Backlunda odolávala s veľkými problémami. Štyri minúty pred koncom vytiahol Backlund po strele Grigorenka ukážkový semafor. V 41. minúte sa usadila v obrannom pásme Metallurgu naša prvá formácia a po prieniku Nagya nechýbalo veľa a mohli sme sa radovať z tretieho gólu. Na opačnej strane sa musel Slovan brániť po vylúčení Sigaleta, niekoľko nebezpečných striel spoľahlivo pokryl Backlund. Košečkin potom zlikvidoval šancu Ölveckého, ktorý strieľal po prihrávke slovinského útočníka Žigu Jegliča. Ölvecký mohol skórovať aj po prihrávke Hudáčka, Košečkin zasiahol betónom. Slovan sa vedúceho gólu dočkal v 51. minúte, keď sa v presilovej hre štyroch proti trom presadil Ladislav Nagy - 3:2. Magnitogorsk mal počas presilovej hry v 53. minúte niekoľko šancí, stav 3:2 ale zostával v platnosti. O dve minúty neskôr musel po veľkom závare pred bránou posudovať situáciu videorozhodca - puk však v našej bráne nebol. Slovan v závere ustál tlak domácich a mohol sa na ľade obhajcu Gagarinovho pohára tešiť zo zisku troch bodov!Rostislav Čada: Po celý zápas sme veľmi dobrou obranou čelili útočnej sile domácich. Až na gól v oslabení sme nedovolili gólovo sa presadiť veľmi silnej prvej formácii. Dva góly sme strelili v presilových hrách a to boli hlavné dôvody toho, že sme dnes získali tri body.