Michael Vandas útočnou posilou belasých

Ďalšou akvizíciou HC SLOVAN Bratislava sa stal 28-ročný útočník Michael Vandas.

Pre popradského odchovanca je Slovan tretím pôsobiskom na Slovensku. Mimo materského Popradu pôsobil ešte vo Zvolene. Michael Vandas odštartoval svoju juniorskú a seniorskú kariéru v Poprade. Po vydarenej sezóne 2012/2013, kedy jeho bodový priemer na zápas bol viac ako jeden bod, si ho všimol klub z českej najvyššej súťaže HC Vítkovice. Na Morave pôsobil štyri sezóny, kde si svojou bojovnou hrou vyslúžil miesta v prvých útokoch. Svoju poslednú sezónu v Českej republike odohral za Litvínov, keď pomáhal tímu v záchranárskych prácach. V najvyššej českej lige odohral Michael 233 zápasov, v ktorých nazbieral 94 bodov. Po návrate na Slovensko odohral minulú sezónu v HKM Zvolen, kde opäť patril k najlepším hráčom tímu. Celkovo v slovenskej najvyššej súťaži nazbieral v 253 zápasoch 66 gólov a 101 asistencií."Michael hral dlhé obdobie pravidelne v kvalitnej českej extralige. Po jeho návrate na Slovensko pôsobil vo veľmi dobrom tíme Zvolena. Je to hráč v najlepšom veku, stále perspektívny pre národné mužstvo. Rovnako ide o talentovaného hokejistu, výborného korčuliara a bojovníka, od ktorého očakávame, že bude v našom tíme patríť medzi lídrov," vyjadril sa na adresu hráča generálny manažér Juraj Bakoš. Stavaný rodák spod Tatier je členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. Postupne reprezentoval Slovensko na svetovom šampionáte v kategóriách U17, U18 a U20. Do seniorskeho reprezentačného dresu sa prebojoval 24-krát.  V drese HC SLOVAN mu prajeme úspešnú a bodovo bohatú sezónu.