Lipiansky v Slovane aj budúcu sezónu

Populárny Lipi predĺžil s klubom zmluvu

Útočník Slovana a odchovanec klubu Ján Lipiansky bude aj v nasledujúcej sezóne nosiť dres s orlom na hrudi. Vedenie klubu mu ponúklo predĺženie zmluvy a obe strany sa dohodli na ďalšej spolupráci.

Lipiansky patril medzi tých hráčov hráčov, ktorým po sezóne skončila zmluva. Lipiansky je však neodmysliteľnou súčasťou Slovana a v minulej sezóne ťahal Slovan svojimi dobrými výkonmi. Kompletné štatistiky Jana Lipianskeho si pozrite na Default.aspx?CatID=76&id=1661.

V Slovane ostáva aj ďalší hráč, tento krát obranca z Kanady Ric Jackman, ktorý má platnú zmluvu so Slovanom na ďalšiu sezónu. Postupne sa začne rysovať káder na budúcu sezónu a my vám budeme prinášať vždy aktuálne informácie.

Vizitka Jana Lipianskeho:

Janko Lipiansky patrí medzi najskúsenejších hráčov v kádri Slovana. Počas kariéry toho preskákal veľmi veľa. Odchovanec Slovana skúsil AHl v drese Hershey Bears, okúsil fínsku, švédsku, nemeckú i českú najvyššiu hokejovú súťaž. V Česku pôsobil v drese Karlových Varov, kde je dodnes veľmi obľúbený. Janko má množstvo skúseností aj s reprezentovaním. Hral ešte za československý výber, prvýkrát reprezentoval Slovensko na MS juniorov v roku 1994.  Celkovo odohral vyše 700 zápasov. Rodený center ožil najmä v  sezóne 2009-2010, kedy zaznamenal v priemere viac ako bod na zápas a celkovo bodoval až 46-krát. Je držiteľom viacerých titulov majstra Slovenska. Lipiansky hrával na Slovensku za Slovan, Košice, i Zvolen, s každým jedným mužstvom absolvoval aj play-off súboje. Je jedným z hráčov Slovana, ktorý si pamätajú súboje belasých v už zaniknutej Európskej lige.

Janko Lipiansky má prezývku „Lipi“ a je známym medzi hokejovou verejnosťou svojim džentlmenstvom na ľade. Nikdy totiž nepatril medzi hráčov, ktorí by často zohrievali trestnú lavicu. V  sezóne 2010/2011 dokonca zaznamenal len 16 trestných minút. Lipiansky je rodený center, držanie hokejky má vľavo. V roku 1994 ho draftoval klub Philadelphia Flyers v 11.kole z celkového 270 miesta. Je ženatý a má dve deti.

jk