Logo

Správy

Permanentky
SloavnPositive

Legionárska sila v Ufe

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa vracia do domáceho prostredia, v pondelok o 19:30 h nastúpime proti Salavat Julajev Ufa.

$article->fk_main_image->title

Belasí sa v noci z utorka na stredu vrátili z tripu, odkiaľ zo štyroch zápasov priniesli napriek zlepšenej hre a dobrým pasážam takmer v každom zo zápasov len tri body. V domácich podmienkach mal trénerský tím okolo Eduarda Zankoveca od štvrtka do nedele priestor na dolaďovanie viacerých herných činností, ktoré by sa mohli prejaviť už v najbližšom stretnutí.

Súperom hokejistov Slovana bude v poradí už piaty tím z Východnej konferencie v rade. Do Bratislavy pricestuje Salavat Julajev Ufa. Ruský celok má po 30 odohratých zápasoch vyrovnanú bilanciu 15 výhier, 15 prehier, čo ho radí so ziskom 46 bodov na šieste miesto tabuľky v konferencii.

Ufu ťahajú v prebiehajúcom ročníku KHL legionári zo severu Európy. Najproduktívnejším útočníkom je Švéd Linus Omark, v 29 stretnutiach si na svoje konto pripísal 7 gólov a 21 asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s 12 gólmi Joonas Kemppainen, pričom pridal aj 14 asistencií. Tretím do partie Severanov je 23-bodový Teemu Hartikainen. Najlepší ruský útočník je Arťom Fjodorov so ziskom 14 bodov.

Aj v defenzíve je lídrom zahraničný hokejista. Bodovanie vedie s 20 bodmi dánsky bek Philip Larsen. Až s odstupom trinástich bodov za ním je Alexander Loginov. Pre perfektnú strelu využívajú tréneri na presilové hry bombardéra Denisa Kuľaša.

Až 24 zápasov v sezóne 2017/18 odchytal kanadský brankár Ben Scrivens, jeho úspešnosť je 92,2%.

Salavat má zahraničnú aj lavičku, hlavným trénerom je Fín Erkka Westerlund, medzi jeho asistentmi figurujú jeho krajania Hannu Virta, Tomi Lämsä a Jarmo Koivisto.

Vstupenky na stretnutie HC SLOVAN Bratislava – Salavat Julajev Ufa v pondelok 13. novembra o 19:30 h si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Rau Chad 0 0
7. Sukel Matus 0 0
8. Liska Adam 0 0
9. Virta Patrik 0 0
10. Chipchura Kyle 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím