Lamper katom Jokeritu

Belasí vytiahli proti Fínom dokonalého žolíka.

Záver roka 2017 sa niesol na víťaznej belasej vlne. Posledné dva zápasy kalendárneho roka hráči HC Slovan Bratislava zvládli na výbornú a favorizovaný Jokerit Helsinki zdolali vonku i doma rovnakým výsledkom 3:2. V oboch dueloch bol ústrednou postavou Patrik Lamper.V stretnutí v Helsinkách exportnou strelou na 1:3 nasmeroval belasých k trom bodom, v domácom dueli zasa dve minúty po vyrovnávajúcom zásahu hostí totálne schladil severanov tretím gólom a potvrdil úlohu dokonalého žolíka v dvojzápase s Jokeritom."Dôležité je, že sme dvakrát po sebe vyhrali, a že sme sa upokojili. Možno sme sa dostali na víťaznú vlnu. Je to pre mňa úspešný koniec roka, teší ma, že sa vyhráva a ja môžem pomôcť tímu. Snáď aj ďalší rok začneme víťazne," vyjadril sa útočník Slovana tesne po zápase.